Bez kategorii

Kronika policyjna

„Prochy”, wóda, samochody – oto styl jaworznickich „królów życia”. Żadne tam „Wilki z Wall Street”, ale rodzime, prowincjonalne „młode wilczki” z Wilczej,  Piłsudskiego lub innej osiedlowej uliczki. Jaworzniccy policjanci jednak temperują ich zapędy w zarodku, uświadamiając że Bronx leży w zupełnie innym mieście.
A poza tym? Współpraca naszych stróżów prawa z wrocławskim „łowcą pedofilów” poskutkowała tym, że na wolności będzie mniej o jednego zwyrodnialca, który nagabywał w internecie dziewczynki i usiłował nakłonić je do kontaktów seksualnych. Brawo jaworznicka Policja!

Poniedziałek, 23 stycznia
Nad ranem patrol policji udzielił pomocy załodze Pogotowia Ratunkowego, która z mieszkania przy ulicy Jaśminowej transportowała do szpitala 21-letniego jaworznianina. Mężczyzna sprawiał wrażenie osoby „po dopalaczach”. Mundurowi w jego miejscu zamieszkania znaleźli w pokoju kilka woreczków foliowych z zawartością białego proszku oraz białe tabletki. Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie.

Wtorek, 24 stycznia
Po południu w mieszkaniu przy ulicy Szymanowskiego policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który od około 2 lat znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy jaworznickiej policji.

Przed północą dyżurny policji został poinformowany o kradzieży samochodu Audi A3. Pojazd zaparkowany był przed blokiem przy ulicy Piłsudskiego. Informująca o tym zdarzeniu 60-letnia kobieta straty oszacowała na 35 tys. złotych. Sprawę bada Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

W nocy na ulicy Piłsudskiego policjanci zatrzymali 26-letniego jaworznianina, który kierował samochodem audi w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wskazało mężczyźnie blisko 2 promile. Ponadto, stróże prawa znaleźli przy kierowcy amfetaminę. W samochodzie znajdował się także upojony alkoholem pasażer. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, a jego kolega został odwieziony do Izby Wytrzeźwień. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Środa, 25 stycznia
Popołudniu na ulicy Matejki drogówka zatrzymała 25-letniego mieszkańca Jaworzna, który pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, kierował samochodem marki Audi A8. Postępowanie w tej sprawie trafi do sądu. Zgodnie z zapisem art 180a kodeksu karnego mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Czwartek, 26 stycznia
W godzinach rannych 53-letni mieszkaniec ulicy Wilczej zgłosił, iż nieznany sprawca próbował skraść zaparkowany przed blokiem samochód Audi A4. Sprawca wyłamał zamek w drzwiach pojazdu oraz uszkodził stacyjkę. Samochodu na szczęście jednak nie udało mu się uruchomić. Sprawą zajął się Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Piątek, 27 stycznia
Policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Mysłowic, który na portalu internetowym nawiązał kontakt z osobą podającą się za 14-letnią dziewczynkę i składał jej propozycję kontaktów seksualnych. Mężczyzna został zatrzymany w piątek wieczorem na ulicy Krakowskiej, gdzie miało dojść do spotkania. Do zatrzymani przyczynił się 49-letni mieszkaniec Wrocławia tzw. „łowca pedofilów”.

Sobota, 28 stycznia
W nocy na ulicy Klonowej policjanci Pogotowia 997 zatrzymali 21-letniego jaworznianina, który posiadał przy sobie narkotyki. W trakcie interwencji mężczyzna znieważył słownie wykonujących czynności policjantów, a jednemu z mundurowych groził pozbawieniem życia. 21-latek trafił do aresztu.

Najnowsze

To Top