Bez kategorii

Biesiadnie w Jeleniu

W poniedziałek, 30 stycznia br. odbyło się wyjątkowe spotkanie. W Domu Kultury w Jeleniu Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów przygotował biesiadę, podczas której zebrani goście spotkali się, aby bawić się przy muzyce ludowej oraz poznać bliżej zaproszonych gości, m.in. niezwykle uzdolnioną rodzinę rzeźbiarzy z Alwerni.

W spotkaniu udział wzięła Zastępca Prezydenta Miasta – Monika Bryl, a jego organizacja możliwa była dzięki zaangażowaniu Danuty Milner-Brzóski oraz wsparciu Radnego Janusza Papugi.
Zebrani goście mieli okazję poznać rodzinę rzeźbiarzy z Alwerni – Zofię i Edwarda Góreckich, którzy z dużym powodzeniem prowadzą pracownię rzeźby ręcznej i galerię „Drzewiej”:
„Naszą działalność rozpoczęliśmy kilka lat temu. Zainspirowały nas ptaki rzeźbione przez dziadka, które wiszą w naszym domu już kilkanaście lat. Postanowiliśmy kontynuować tę tradycję. Uważamy, że ptaki zachwycają swoim naturalnym pięknem i różnorodnością barw. Na początku było to kilka sztuk, które pokazywaliśmy na konkursach. Kiedy zauważyliśmy, że nasze prace cieszą się dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność o większą ilość gatunków ptaków. Obecnie możemy zaoferować całą gamę polskiego ptactwa” – opisują swoją twórczość Zofia i Edward Góreccy na swojej stronie internetowej.
Swoje piosenki, wiersze oraz limeryki zaprezentował Wacław Płonka – satyryk z Alwerni, twórca oryginalnych i humorystycznych utworów. W biesiadzie udział wzięła również Jolanta Getler-Bieniek – przedstawicielka środowiska polonijnego w Kandzie, blisko związana z Jaworznem, która uświetniła spotkanie piękną grą na skrzypcach.

Najnowsze

To Top