Bez kategorii

„Złote Pióra” czekają na zwycięzców

Literaci do piór! – chciałoby się rzec. A szczególnie młodzi, utalentowani literaci. Ruszył nabór prac do Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”.

Przed nami kolejna – 21. edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Do udziału w rywalizacji serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy samodzielnie napiszą i prześlą do Biblioteki, tekst poetycki bądź prozatorski, zgodnie z wymogami Regulaminu, który dostępny jest we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie oraz na stronie internetowej biblioteki.
Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Jaworzna, fundator nagród głównych: złotego, srebrnego i brązowego pióra oraz kałamarzy. Organizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Wydział Edukacji Kultury i Sportu UM oraz Biuro Promocji i Informacji UM.
Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w książce: Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” – laureaci.
Termin składania prac upływa 27 marca 2017 r.
Uroczysta gala finałowa zaplanowana jest w czerwcu br., podczas obchodów Dni Jaworzna.

Najnowsze

To Top