Bez kategorii

Kronika policyjna

Czy pamiętacie jeszcze jedną z kultowych scen z filmu „Miś” Stanisława Barei? A leciało to tak: „Zniknięcie tych parówek spowodowało niemały zamęt. Był to jednak zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi. Dlatego też, te zniknięte parówki zewrą jeszcze bardziej nasze szeregi. To wszystko każe nam powiedzieć mocno i stanowczo – parówkowym skrytożercom mówimy NIE!” Skrytożerca owocowy, który grasował w centrum Jaworzna został natomiast ujęty przez Policję.

Poniedziałek, 13 lutego
37-letni mieszkaniec Jaworzna powiadomił dyżurnego policji, że w trakcie zakupów przez internet został oszukany. Mężczyzna za pośrednictwem portalu internetowego „OLX.pl” zakupił płytę winylową za 55 złotych, jednak do chwili obecnej towaru nie otrzymał.

Wtorek, 14 lutego
Przed południem zgłoszono włamanie do zaparkowanego przy ul. 1 Maja samochodu opel combo. 37-letni jaworznianin zgłosił, iż nieznany sprawca wyłamał zamek w drzwiach pojazdu, a następnie ze środka skradł sprzęt alpinistyczny. Łączna suma strat została oszacowana na 2 tys. złotych.

Środa, 15 lutego
Nieznany sprawca ostrym narzędziem celowo uszkodził zaparkowany przy ulicy Św. Jana samochód osobowy fiat. Wandal zarysował powłokę lakierniczą drzwi oraz nadkole. Straty w tym przypadku wynoszą 1,5 tys. złotych.

27-letnia mieszkanka Al. Piłsudskiego zawiadomiła, iż nieznany sprawca włamał się do jej mieszkania usytuowanego na parterze. Sprawca, wykorzystując zmrok, pod jej nieobecność wyważył drzwi balkonowe i z wnętrza mieszkania skradł złotą biżuterię oraz pieniądze. Łączna suma strat została oszacowana na prawie 5 tys. złotych.

Piątek, 17 lutego
Policjanci kryminalni zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który włamał się do magazynu sklepu spożywczego mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń drzwi wejściowych wszedł do środka i skradł owoce i warzywa na łączną sumę 1,8 tys. złotych.

Kilka minut popołudniu w rejonie ulicy Szymanowskiego kryminalni zatrzymali 23-letniego jaworznianina, który w swoim mieszkaniu posiadał narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Niedozwolone środki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

Sobota, 18 lutego
W godzinach popołudniowych policjanci prewencji w trakcie interwencji domowej, zatrzymali 58-letnią kobietę. Jak ustalili mundurowi kobieta od dłuższego czasu znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją 86-letnią matką. Pijana 58-letnia jaworznianka trafił do Izby Wytrzeźwień.

Najnowsze

To Top