Bez kategorii

Pozimowe(?) porządki w mieście

W związku ze sprzyjającą aurą, MZDiM rozpoczął szereg pierwszych przedwiosennych prac porządkowo – naprawczych w mieście. Coraz wyższa temperatura i brak opadów śniegu sprzyjają intensywnym działaniom związanym z dbaniem o miejską infrastrukturę.

Przede wszystkim służby odpowiedzialne za utrzymanie czystości w mieście mogły rozpocząć pozimowe sprzątanie ulic, chodników i innych elementów zarządzanych przez MZDiM. Sukcesywnie sprzątane są zieleńce w pasie drogowym, ciągi piesze i jezdnie. Zbierane są odpady, a także czyszczone są tablice i słupy ogłoszeniowe.
Jako, że po okresie zimowym na ulicach i chodnikach nagromadziła się duża ilość zanieczyszczeń, prace związane z ich usuwaniem są czasochłonne. Już niebawem rozpoczną się także porządki prowadzone przy użyciu samojezdnych lub ciągnionych zamiatarek mechanicznych do oczyszczania nawierzchni jezdni i polegających m. in. na usuwaniu zalegającego na drogach piasku, błota, liści, czy śmieci.
Przyszedł także czas na mycie znaków drogowych wzdłuż całej drogi krajowej od ul. Obrońców Września 1939 roku aż do okolic Cezarówki Dolnej. Trwa też wymiana starych tabliczek z nazwami przystanków. Nowe, czytelne oznakowanie pojawiło się już m. in. w Byczynie i w Jeleniu.
MZDiM nie ustaje również z usuwaniem ubytków w jezdniach masą na zimno. Tym doraźnym sposobem zabezpieczono w trakcie zimy dużą część niebezpiecznych ubytków – w ostatnim tygodniu ekipa MZDiM pojawiła się m. in. na ul. Sulińskiego i Bukowskiej.

Najnowsze

To Top