Bez kategorii

Po brazylijsku i indonezyjsku – w jaworznickiej „Osiemnastce”!

Brazylijskie rytmy i piłka nożna, indonezyjski batik, autografy, wspólne zdjęcia i oczywiście… język angielski królowały jeszcze niedawno w  Szkole Podstawowej nr 18.

Stało się tak za sprawą dwóch studentek: Joyce Lima z Brazylii i Vany Amanita z Indonezji, które gościły w SP18 w okresie od 20-24 lutego, dzięki współpracy szkoły z międzynarodową organizacją AIESEC zrzeszającą wolontariuszy z całego świata. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach wzbogaconych prezentacjami multimedialnymi, filmikami, zabawami, tańcami i rekwizytami rodem z Brazylii i Indonezji poznając kulturę, tradycje, przyrodę, podstawowe zwroty językowe i wiele ciekawych faktów na temat życia w tych krajach.
W sumie odbyły się 34 godziny lekcji prowadzonych przez gości, na których rozbrzmiewał język angielski. Uczniowie klas V i VI uczestniczyli dodatkowo w zajęciach warsztatowych, na których mogli sprawdzić i rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne.
Obie wolontariuszki wyraziły uznanie dla otwartości i ciekawości świata okazywanej przez uczniów, życzliwości ze strony pracowników Szkoły oraz gościnności rodziców, którzy zapewnili im nocleg i opiekę podczas tygodniowego pobytu w naszym mieście.
Dyrektor Szkoły Anna Hassa, zarazem nauczyciel języka angielskiego i pomysłodawczyni współpracy z AIESEC, która zajmuje od trzech lat stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń szkolnych, jest przekonana, że taka forma zajęć nie tylko ułatwia uczniom przełamać barierę językową oraz w sposób atrakcyjny pozyskać „z pierwszej ręki” wiedzę o odległych krajach, ale także kształtuje u uczniów postawy tolerancji i przełamuje stereotypy wobec ludzi innych kultur, wyznań czy koloru skóry. Wcześniej Szkoła gościła już wolontariuszy z Serbii, Armenii, Maroka, Ukrainy i Malezji.
(AP)

Najnowsze

To Top