Bez kategorii

Akcja CZYSTE MIASTO po zimie

Odkąd ustały mrozy i opady śniegu MZDiM rozpoczął sprzątanie miasta po zimie. Służby odpowiedzialne za utrzymanie czystości i porządku w pasie drogowym zbierają śmieci z dróg i  chodników, zamiatają, a także czyszczą słupy i tablice ogłoszeniowe.

W porach wieczornych zaczęły także pracować zamiatarki do jezdni, które usuwają zalegające zanieczyszczenia (np. piasek).
Kontynuowane są również prace związane z czyszczeniem znaków drogowych, a już niedługo zaplanowane zostaną roboty polegające na myciu wiat przystankowych.
Mimo, iż pogoda wydaje się być łaskawsza, zadania związanego z usuwaniem śmieci z pasa drogowego nie ułatwia silny wiatr, który bezustannie nawiewa śmieci ze śmietników.
Oprócz tego trwa czyszczenie wpustów ulicznych z liści i pozostałości materiałów po zimowym utrzymaniu dróg. Prace takie wykonane zostały do tej pory m. in. na ul. Jesiennej i Kasztanowej, a  planowane są do przeprowadzenia na Trasie Śródmiejskiej – w pierwszej kolejności od Podłęża w  stronę ul. Matejki.
Pozimowe prace to również odpompowywanie zbiorników retencyjno–odparowujących, z  nadmiaru wód roztopowych – m. in. przy ul. Jana Pawła II, ul. Niemcewicza.

Najnowsze

To Top