Bez kategorii

Przed nami konferencja o elektromobilności

Już w najbliższy wtorek (14 marca) w Jaworznie odbędzie się konferencja dotycząca perspektyw elektromobilności. To nie przypadek, gdyż nasze miasto jest jednym z liderów e-mobility wskazanym przez Ministerstwo Rozwoju. Będziemy gościć ekspertów oraz szefów firm związanych z tą sferą technologii.

Elektromobilność jeszcze niedawno jawiła się jako science-fiction. Kto myślał o pojazdach zasilanych prądem w dobie paliw kopalnych i prymatu silników spalinowych? Dzisiaj elektryczne pojazdy przestały być egzotyką – przynajmniej dla mieszkańców Jaworzna. To u nas jako pierwszych w kraju  autobus elektryczny zaczął obsługiwać regularne trasy, a w tym momencie ma największy przebieg spośród wszystkich e-busów jeżdżących w Europie. Już wkrótce elektrycznych autobusów będzie w Jaworznie znacznie więcej.
Teraz egzotyką wydają się autonomiczne samochody, czyli takie, które nie potrzebują kierowcy – wożą pasażerów z punktu do punktu bez ingerencji człowieka. Zważywszy na dynamiczny rozwój technologii, może już w niedługim czasie zobaczymy takie pojazdy na ulicach Jaworzna.
Właśnie o przyszłości elektromobilności powiązanej z ideą inteligentnego miasta będzie można porozmawiać z ekspertami w tym zakresie podczas wtorkowej konferencji.
Wydarzenie w Teatrze Sztuk rozpocznie się o godz. 10.00 zamkniętymi warsztatami z mieszkańcami, społecznikami i specjalistami, podczas których będą między innymi rozważane kwestie kolejnych zastosowań energii elektrycznej, autonomicznych pojazdów, czy ogólniej systemów podróżowania w przyszłości. Podczas warsztatów sporządzona zostanie również lista życzeń mieszkańców dotyczących dalszych inwestycji w komunikację miejską.
Około godz. 12.00 można się spodziewać wstępu do debaty zaproszonych gości, którzy omawiać będą zagadnienia elektromobilności, po czym przyjdzie czas na odpowiedzi na pytania z sali.
Wszystkich zainteresowanych tematem e-mobility serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji. To nie science-fiction, to już się dzieje i staje się naszą teraźniejszością.
Konferencja z cyklu Miasta Idei – „Jaworzno liderem e-mobility”; 14 marca (wtorek); godz. 12.00-14.00; Teatr Sztuk.

Najnowsze

To Top