Bez kategorii

Rozpoczyna się przebudowa Osiedla Stałego

Wraz z nadejściem wiosny na Osiedlu Stałym pojawi się ekipa remontowa, która rozpocznie prace, zmierzające do rewitalizacji części osiedla. Wysłużona infrastruktura zmieni się nie do poznania – nie tylko pod kątem wizualnym, ale również ze względów praktycznych i  funkcjonalnych.

Po wykonaniu prac przygotowawczych, polegających na uporządkowaniu terenu poprzez wycinkę zieleni MZDiM podpisał umowę na realizację zadania pn. „Rewitalizacja Osiedla Stałego etap I – budowa parkingów przy ul. Radosnej i ul. Łukasiewicza wraz z remontem ul. Radosnej i  odcinków ulic: Wyczółkowskiego, Partyzantów,Sawickiej, Curie-Skłodowskiej (od strony parku)”.
Wykonawcy zadania 27 marca przekazany zostanie plac budowy. Pierwszy etap przebudowy powinien zostać zakończony najpóźniej do 18 września 2017 r.
Prace mające zacząć się już lada dzień będą początkiem rozłożonej na kilka lat rewitalizacji „starej” części Osiedla Stałego. Etap przewidziany na ten rok obejmuje wykonanie nowych nawierzchni chodników z kostki betonowej oraz nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego wzdłuż odcinków wymienionych ulic (dokładny zakres zaznaczony jest na mapie). Przewidywane jest wyróżnienie skrzyżowań oraz wykonanie miejsc postojowych z płyt ażurowych. Te zlokalizowane będą przy Przedszkolu Miejskim nr 14 oraz za blokiem przy ul. Łukasiewicza 9 a i b.
Oprócz tego powstaną miejsca parkingowe wzdłuż ul. Radosnej – przy budynku nr 5 a i b, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. H. Sawickiej i Curie – Skłodowskiej, a także przy II Liceum Ogólnokształcącym. Na koniec zaplanowano nasadzenia zastępcze zieleni.

Najnowsze

To Top