Bez kategorii

Kronika policyjna

Kolejna starsza kobieta padła ofiarą bezwzględnej i podłej zachłanności oszustów, którzy żerują na gotowości do niesienia bezinteresownej pomocy najbliższym. Staruszka bez wahania przekazała 24.000 zł na wieść, że jej syn miał wypadek i potrzebne są pieniądze, aby go ratować. To nie była łatwowierność, lecz naturalny odruch matki. A to co zrobili kanalie – wyłudzacze tylko najłagodniej można określić mianem podłości. Bo to zwyczajne sk…syństwo.

Poniedziałek, 20 marca
34-letni jaworznianin zgłosił, iż nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia piwnicznego jego wujka. Sprawca bądź sprawcy pokonali zabezpieczenie drzwi wejściowych piwnicy i ze środka wynieśli 2 tony węgla. Suma strat została oszacowana na 1.300 złotych.

Po południu zgłoszone zostało włamanie do niezamieszkałego domu przy ulicy Ogrodowej. Nieznany dotąd sprawca wyłamał drzwi wejściowe i z wnętrza skradł elementy metalowe. 34-letni właściciel domu straty określił na 2.000 złotych.

Wieczorem policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca Jaworzna, który w trakcie awantury domowej uderzył tępym przedmiotem w głowę swoją 18-letnią córkę. Młoda kobieta z obrażeniami głowy została przetransportowana do jaworznickiego szpitala. Pijany sprawca trafił do izby wytrzeźwień.

Wtorek, 21 marca
Policyjni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku młodego mężczyznę, który na ulicy Podwale podbiegł do starszej kobiety i wyrwał jej torebkę. Łupem sprawcy padły rzeczy osobiste, dokumenty i pieniądze. Straty w tym przypadku zostały oszacowane na blisko 700 złotych. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa chwilę po dokonanym przestępstwie.

W godzinach popołudniowych dyżurny policji został poinformowany o oszustwie „na wnuczka”. Na telefon stacjonarny 84-letniej mieszkanki Oś. Stałego zadzwoniła nieznajoma osoba i stwierdziła, iż jej syn miał wypadek i pilnie potrzebne są pieniądze. Kobieta bez zastanowienia się przekazała obcemu mężczyźnie 23.000 złotych.

Środa, 22 marca
Dzielnicowi wspólnie z policjantami zajmującymi się przestępstwami gospodarczymi zatrzymali 52-letniego mieszkańca dzielnicy Podwale, który sprzedawał papierosy bez polskich znaków akcyzowych. Ponadto, mężczyzna posiadał w swoim mieszkaniu wyroby tytoniowe oraz alkohol niewiadomego pochodzenia.

Czwartek, 23 marca
W godzinach rannych pracownicy Straży Ochrony Kolei zatrzymali 43-letniego mieszkańca Jaworzna, który na terenie kolejowym w Szczakowej, skradł 150 metrów specjalistycznego przewodu technicznego. Straty w toku ustalania.

Piątek, 24 marca
O północy na ulicy Baranowskiego policjanci drogówki zatrzymali mercedesa, którego kierowca chwilę wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ustalili, iż zarówno 24-letni kierowca mercedesa jak i pasażer są pijani. Badanie trzeźwości kierowcy wskazało ponad 2 promile alkoholu. W trakcie kontroli 24-latek zaczął się awanturować, co spowodowało umieszczenie go w izbie wytrzeźwień.

Sobota, 25 marca
Po południu na ulicy Olszewskiego policjanci zatrzymali 46-letniego jaworznianina, który kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wskazało 2,1 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, policjanci ustalili, że kierowca posiada już na swoim koncie sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Najnowsze

To Top