Bez kategorii

Kronika policyjna

W jednej z jaworznickich firm ochroniarzowi pomyliły się role. Zapomniał, że ochroniarz ma zapewniać bezpieczeństwo pracownikom i klientom. Zamiast tego sam stanowił zagrożenie dla personelu. Niczym zwykły rekieter z gangu, wymuszał przemocą haracze od jednego z pracowników firmy, gdzie był zatrudniony. Teraz policja bada, czy był to jednorazowy wybryk wobec pojedynczego pracownika, czy może szersza „działalność zarobkowa” i sposób na premię.

Poniedziałek, 27 marca
W nocy na ulicy Insurekcji Kościuszkowskiej patrol drogówki zatrzymał do kontroli osobowego volkswagena. W trakcie kontroli okazało się, iż 32-letni kierowca jest pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu. Pojazd został odholowany na parking.
Podobnie było o godzinie 2.30 na ulicy Katowickiej. 29-letni kierowca toyoty wydmuchał 2,5 promila alkoholu.
Czynności w tych sprawach prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 28 marca
W godzinach rannych policjanci interweniowali w bloku przy ulicy Zubrzyckiego, gdzie 27-letni jaworznianin zniszczył drzwi wejściowe do klatki schodowej. Spółdzielnia mieszkaniowa straty oszacowała na 1.000 złotych.

Środa, 29 marca
W południe na ulicy Jana Pawła II policjanci ruchu drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód volvo. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że wobec 32-letniego kierowcy podjęto wcześniej decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Piątek, 31 marca
Kilka minut po godzinie 19.00 na ulicy Piekarskiej policyjni wywiadowcy zatrzymali 30-letniego katowiczanina, który posiadał przy sobie kilkanaście gramów marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

Sobota, 1 kwietnia
Policjanci zatrzymali 51-letniego ochroniarza, który w jednej z jaworznickich firm, gdzie pracuje jako ochroniarz, wymuszał pieniądze od innego pracownika  używając siły fizycznej. Sprawca po otrzymaniu od pokrzywdzonego 300 złotych, ponownie zażądał 500 złotych. Sprawą zajął się Wydział Dochodzeniowo-Śledczy.

Niedziela, 2 kwietnia
Wieczorem w rejonie ulicy Wojska Polskiego doszło do kolizji drogowej. Wezwana na miejsce załoga ruchu drogowego ustaliła, że 42-letni kierowca samochodu alfa romeo jest sprawcą zdarzenia. W trakcie rozmowy z 42-latkiem policjanci wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało kierowcy ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Najnowsze

To Top