Bez kategorii

Ogólnopolski konkurs skrzypcowy w Jeleniu

Tego jeszcze u nas nie było. W Jeleniu za dwa tygodnie odbędzie się ogólnopolski konkurs skrzypcowy! Przybędą utalentowani młodzi skrzypkowie i skrzypaczki z całej Polski. Wszystko za sprawą „Archetti” – nasza instytucja kultury organizuje I edycję Ogólnopolskiego Konkursu Młodego Skrzypka „Archetti”. Organizatorzy zapraszają publiczność na otwarte przesłuchania konkursowe oraz dwa koncerty.

Wiosna to czas rozkwitu wszystkiego dookoła – dosłownie i w przenośni. W naszej Orkiestrze ta zielona pora roku mija pod znakiem odkrywania nowych możliwości rozwoju repertuarowego, poprzez sięganie po niezbyt znane kompozycje, jak również szerzej niż zwykle zakrojonej promocji młodych talentów.
Archetti w dniach 27-29 kwietnia 2017 ma zaszczyt zaprosić Państwa na I Ogólnopolski Konkurs Młodego Skrzypka „Archetti” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta. W dwóch kategoriach o laur zwycięzcy walczyć będzie aż 19 utalentowanych muzyków młodego pokolenia, co stanowi wyjątkowo dużą liczbę uczestników jak na pierwszą odsłonę Konkursu. Ponadto należy podkreślić, że odwiedzą nas goście nie tylko z najbliższej okolicy, ale również z województwa wielkopolskiego, mazowieckiego, a także z Małopolski i oczywiście Śląska. Na najlepszych czekają wspaniałe nagrody, w tym Grand Prix Nagroda Prezydenta Miasta Jaworzna – skrzypce mistrzowskie z Artystycznej Pracowni Lutniczej Michała Różaka.
Ponad wszystko na szczególną uwagę zasługuje znakomite jury w składzie: dr hab. prof. AM Szymon Krzeszowiec – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – przewodniczący Jury; dr hab. prof. AM Łukasz Błaszczyk – Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi; dr hab. Robert Kabara – Akademia Muzyczna w Krakowie i Katowicach.
Jak wszystkie renomowane konkursy, również Konkurs Młodego Skrzypka zapewnia uczestnikom i ich skrzypcom opiekę lutniczą. Artysta Lutnik Michał Różak zaprezentuje swoje instrumenty, a także będzie czuwał i służył pomocą w razie kłopotów. Każde zmagania konkursowe to nie tylko rywalizacja, lecz również okazja do nauki – my postaraliśmy się, aby nie było to tylko puste hasło. Nasi uczestnicy będą mieli możliwość szlifowania umiejętności z jurorami podczas warsztatów. Taką możliwość będą mieli również uczniowie jaworznickiej Szkoły Muzycznej i szkół muzycznych z miast ościennych. Rangę konkursu podnosi możliwość występu z zawodową orkiestrą, bowiem w II etapie „Archetti” Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza będzie towarzyszyć uczestnikom.
Przesłuchania konkursowe są otwarte dla publiczności, a dodatkowo zapraszamy Państwa na koncert „Kwartet Śląski & Archetti” pod batutą Maciej Tomasiewicza. Staniemy na scenie z zespołem wybitnych kameralistów, grających na co dzień w największych salach koncertowych na świecie. Będzie to dla nas wyróżnienie, ale też ogromna przyjemność. Jesteśmy przekonani, że ten koncert to fantastyczne uzupełnienie Konkursu.
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń i do uczestnictwa w przesłuchaniach – młodzi skrzypkowie z pewnością nie zawiodą i dostarczą wielu wspaniałych wrażeń i muzycznych wzruszeń!
Na wszystkie konkursowe przesłuchania, koncert laureatów oraz na koncert „Kwartet Śląski & Archetti” zapraszamy do Sali Koncertowej Organizatora – „Archetti” Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna, przy ul. Wiosny Ludów 1. WSTĘP WOLNY!

I Ogólnopolski Konkurs Młodego Skrzypka „Archetti” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta – 27-29 kwietnia 2017
HARMONOGRAM:
27 kwietnia 2017
godz. 9:00 – 10:00 przesłuchania konkursowe – Etap I – Grupa I
godz. 10:50 – 13:40 – przesłuchania konkursowe – Etap I – Grupa II

28 kwietnia 2017
godz. 19:00 Koncert – „Kwartet Śląski & Archetti” – Sala Koncertowa

29 kwietnia 2017
godz.9:00 – 11:00 przesłuchanie grupy I etap II z orkiestrą
godz. 11:00 – 13:00 przesłuchania grupy II etap II z orkiestrą
godz.15:00 – Ogłoszenie wyników i Koncert Laureatów
Godziny przesłuchań konkursowych II etapu podane są orientacyjnie.
Aktualne informacje będą podawane na bieżąco na www.archetti.pl

Najnowsze

To Top