Bez kategorii

Kronika policyjna

Święta Wielkanocne to dla większości z nas okres refleksji oraz czas spędzany w gronie rodzinnym. Dla większości, bo są też tacy, którzy starają się ten świąteczny nastrój zniszczyć innym ludziom poprzez ich krzywdzenie. Wielkopiątkowe nękanie smsami, żałosne „odgrywanie się” na byłej partnerce, a wreszcie agresywne i nasiąknięte procentami pobicie w Niedzielę Wielkanocną. Policyjne notatniki zapełniają się raportami z interwencji nawet w święta.

Poniedziałek, 10 kwietnia
24-letnia kobieta zgłosiła, iż nieznany sprawca włamał się do sklepu ogólnospożywczego przy al. 1000-lecia. Sprawca wyłamał drzwi wejściowe i ze środka skradł niewielką sumę pieniędzy. Łączna suma strat została oszacowana na 1.000 złotych.

Wtorek, 11 kwietnia
Do komendy policji zgłosiła się 45-letnia mieszkanka Jaworzna i powiadomiła dyżurnego że jej mąż groził jej pozbawieniem życia. Kobieta obawia się o swoje życie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP Jaworzno.

Środa, 12 kwietnia
Po południu na ulicy Ciężkowickiej policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli samochód VW Passat. W czasie sprawdzania dokumentów okazało się, że 33-letni jaworznianin posiada na swoim koncie wyrok sądowy dotyczący zakazu kierowania wszelkimi pojazdami. Sprawą zajęła się już policja.

Piątek, 14 kwietnia
Jedna z mieszkanek Jaworzna zgłosiła na policję uporczywe nękanie. Policjanci ustalili, iż sprawcą przestępstwa stalkingu jest znajomy kobiety. Mężczyzna  nękał kobietę poprzez wysyłanie na jej telefon olbrzymiej ilości krótkich wiadomości tekstowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

W godzinach popołudniowych wywiadowcy zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w jednym z mieszkań w dzielnicy Podwale, celowo zniszczył sprzęt rtv. 20-letnia kobieta straty oszacowała na ponad 600 złotych. Sprawę wyjaśniają policyjni śledczy.

Policjanci prewencji zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który będąc na przepustce nie zgłosił się do aresztu na odbycie dalszej kary. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Niedziela, 16 kwietnia
Nad ranem dyżurny policji został powiadomiony o kradzieży samochodu. 26-letni mężczyzna zawiadomił, że nieznany sprawca skradł z parkingu przy al. Piłsudskiego białego mercedesa typu CLA. Starty w tym przypadku zostały oszacowane na 100 tys. złotych.

W ręce policjantów wpadł 56-letni jaworznianin, który na przystanku komunikacji miejskiej pobił 59-letniego mężczyznę. Sprawca kilkukrotnie uderzył pięścią oraz kopał mężczyznę. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. Pijany agresor został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Najnowsze

To Top