Bez kategorii

Nordic Walking w Dolinie Żabnika

Przed rokiem odbył się pierwszy Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach, który zgromadził dziesiątki miłośników „kijków” z całego miasta. Już w przyszłą sobotę – 6 maja – czeka nas jego druga edycja. Tym razem pomaszerujemy nieco dłuższą trasą, ale również poprowadzoną przez malowniczą Dolinę Żabnika.

Jeszcze rok temu mieszkańcy Ciężkowic drżeli o przyszłość jednej z najcenniejszych ostoi przyrodniczych dzielnicy, miasta, a nawet województwa. Wraz ze Stowarzyszeniem Mieszkańcy dla Ciężkowic podjęli walkę z planami budowy kopalni w pobliskich lasach, z którymi nosiła się spółka z Antypodów. Wspierani w swych wysiłkach przez gminę, starcie z inwestorem wygrali. Teraz wszyscy możemy z ulgą odetchnąć i cieszyć się urokami przyrody Doliny Żabnika i oddać się tutaj rekreacji.
Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic wraz z OSP Ciężkowice i MCKiS Jaworzno zapraszają wszystkich miłośników chodzenia z kijkami na II Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach, który odbędzie się w sobotę – 6 maja.
W tym roku pomaszerujemy trasą długości 8 km, wytyczoną w lasach okalających malowniczą Dolinę Żabnika. Początek trasy zaplanowano, podobnie jak w roku ubiegłym, przy mostku nad rzeką Kozibród w ciągu ul. Zdrojowej.
Zapisy chętnych do udziału w rajdzie rozpoczęły się w środę – 26 kwietnia i potrwają do 4 maja. Zgłaszać się można poprzez witrynę www.mckis.jaw.pl lub telefonicznie u prezesa Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Ciężkowic Mirosława Pieczary (pod nr 512 201 501). Spóźnialscy będą mogli zapisać się w dniu rajdu w biurze zawodów otwartym od godz. 9.00 w miejscu startu.
Start rajdu planowany jest na godz. 10.00.
W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa w imprezie.

Najnowsze

To Top