Bez kategorii

Wiosenne prace MZDiM

Wraz z nadejściem wiosny, rozpoczął się sezon remontowy MZDiM. Po okresie zimowym, w  trakcie którego drogowcy na bieżąco usuwali ubytki w jezdniach, dokonywali drobnych napraw nawierzchni oraz podejmowali się różnych innych zadań związanych z utrzymaniem dróg i  chodników, nadszedł czas na obszerniejsze prace.

Za nami są już prace związane z wykonaniem ciągu asfaltowego nad Zalewem Sosina, który służyć ma pieszym, rowerzystom i rolkarzom. Obecnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy kolejnego zakresu w tym miejscu – mowa o rekultywacji i rozbudowie infrastruktury turystycznej nad akwenem Sosina w zakresie dróg i parkingów w rejonie ośrodka Wodnik.
Postępują prace związane z rewitalizacją na Osiedlu Stałym – widać już pierwsze kształty parkingu przy ul. Łukasiewicza. Ekipa remontowa rozpoczęła prace także na Podłężu, na ul. Leśnej. Tam w  roku ubiegłym MZDiM zrewitalizował fragment od ul. Piłsudskiego do ul. Fredry. W roku bieżącym nowe nawierzchnie jezdni, chodnika, wjazdów do posesji, a także nowe krawężniki pojawią się na dalszym odcinku – od ul. Fredry do ul. Moniuszki.
Po weekendzie majowym planowane jest także rozpoczęcie robót na ul. 700 lecia, gdzie kontynuowana będzie przebudowa tej ulicy – od ul. Drabowe Bagno do ul. Ludwiki Wawrzyńskiej.
Ponadto na ukończeniu są już prace dotyczące przebudowy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Po zakończeniu wszystkich prac porządkowych przywrócony zostanie ruch samochodowy i autobusowy na tej ulicy.

Najnowsze

To Top