Bez kategorii

Coraz bliżej rozstrzygnięcia przetargu na wodny plac zabaw

Dwie firmy ubiegają się o kontrakt na budowę wodnego placu zabaw na jaworznickich plantach. Budowa ma ruszyć jeszcze w bieżącym roku i zakończyć się jeszcze przed wakacjami 2018.

Oferty w ogłoszonym przed Świętami Wielkanocnymi przetargu na budowę wodnego placu zabaw na jaworznickich plantach złożyły dwie krakowskie firmy. Pierwszą z nich jest „Sławpol”, który był wykonawcą jaworznickiego Rynku. Cena zaproponowana przez „Sławpol” wynosi 7,41 mln zł brutto. Za niemal 1 mln zł mniej (6,45 mln zł brutto) zamówienie gotowy jest zrealizować „Gardenbud”, który aktualnie prowadzi prace w parku na Chrząstówce.
Termin składania ofert przedłużono o tydzień (do 5 maja) ze względu na pytania i wnioski płynące ze strony potencjalnych oferentów. Szczegółowe pytania dotyczyły w głównej mierze technologii wykonania nawierzchni samej wyspy atrakcji wodnych. Ma to być bowiem bezpieczna poliuretanowa nawierzchnia z wysoce elastyczną (amortyzującą upadki) warstwą bazową i higieniczną (a także pozbawioną substancji toksycznych), kolorową warstwą wierzchnią. Oferenci zwrócili również uwagę, że inwestycja jest złożonym przedsięwzięciem pod względem użytych materiałów oraz bardzo bogatego wyposażenia. Stąd wniosek o prolongowanie terminu składania ofert.
Przypomnijmy, iż na wodnym placu zabaw pojawią się aż 23 wodne zabawki dla dzieci w różnym wieku. Część placu zajmie strefa atrakcji dla młodszych dzieci, drugą część zabawki dla dzieci starszych. Atrakcje uzupełniać będzie sztuczny strumień, miejsca do odpoczynku dla dorosłych, natryski, przebieralnie oraz przykryta zielonym dachem toaleta. Plac zabaw skąpany będzie w zieleni w postaci klombów z kwitnącymi roślinami oraz drzew.
Warto wspomnieć, iż wszystkie alejki wodnego placu zabaw wykonane zostaną z modyfikowanych kruszyw zatopionych w żywicy poliuretanowej. Będzie to zatem nawierzchnia porowata i przepuszczająca wodę – nie beton ani asfalt.
Obie oferty złożone w przetargu podlegają obecnie ocenie. Przedsiębiorstwa biorące udział w przetargu zapewniają podobny – pięcioletni – okres gwarancji na wykonane prace.

Najnowsze

To Top