Bez kategorii

Kolejny ciężkowicki rajd nordic walking

Mimo deszczowej aury II Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach zgromadził tłumy. Wśród 227 uczestników maszerujących trasą w okolicach Doliny Żabnika nie zabrakło jaworznickiego posła PiS Dariusza Starzyckiego, zastępcy prezydenta miasta Moniki Bryl oraz kilku koalicyjnych radnych Rady Miejskiej.

Ciężkowice przywitały w sobotni poranek (6 maja) uczestników rajdu gęstą mgłą, wysoką wilgotnością powietrza i przelotnymi opadami. Nie odstraszyło to prawdziwych miłośników „kijków”, a część z nich uczestniczyła w analogicznym rajdzie, który odbył się w Ciężkowicach przed rokiem.
Urokliwe zakątki Żabnika mają moc przyciągania amatorów rekreacji na łonie przyrody. Z pewnością w pamięci pozostała także świetna organizacja imprezy w roku ubiegłym. Jedną z uczestniczek rajdu zarówno przed rokiem, jak i w ubiegłą sobotę była Monika Bryl, zastępca prezydenta miasta. Na wspólne aktywne spędzanie czasu w Ciężkowicach skusił się również poseł Dariusz Starzycki – znany amator nordic walking. Przyjął on wraz z prezydentem Pawłem Silbertem honorowy patronat nad imprezą.
– Dziękuję wszystkim uczestnikom rajdu, bo to właśnie im zawdzięczamy doskonałą atmosferę na naszej imprezie. Było mi bardzo miło móc znowu zobaczyć te same twarze, co przed rokiem oraz zupełnie nowych uczestników. To dowodzi, że organizowanie tego rodzaju imprez ma sens, spotykamy się i świetnie razem spędzamy czas – mówił Mirosław Pieczara, prezes ciężkowickiego stowarzyszenia. – Szczególne podziękowania jestem winien Panu posłowi Dariuszowi Starzyckiemu i Panu prezydentowi Pawłowi Silbertowi za objęcie naszego rajdu honorowym patronatem. Dziękuję także Pani wiceprezydent Monice Bryl, za to, że od początku wspiera nasze przedsięwzięcia i bierze w nich udział.
Łącznie w rajdzie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic, MCKiS i OSP Ciężkowice wzięło udział 227 osób. Świetny wynik, wziąwszy pod uwagę warunki atmosferyczne. Po rozgrzewce cała grupa pokonała w świetnych nastrojach malowniczą trasę w leśnych ostępach liczącą 6 km.
Miłośnicy nordic walking powinni już zaznaczyć w swoich kalendarzach datę 27 maja. Tego dnia bowiem na rajd w Byczynie zaprasza radna Anna Lichota.

Najnowsze

To Top