Bez kategorii

Rodzinnie w Jaworznie

Cały weekend 20-21 maja będzie upływał w naszym mieście pod dyktando rodzin. Wszystko za sprawą II edycji jaworznickiego „Święta Rodziny”, które w tym roku będzie trwało dwa dni. Dwa dni wypełnione atrakcjami dla dzieci i ich rodziców. Na wydarzenia dwudniowego „Święta Rodziny” serdecznie zaprasza prezydent Jaworzna Paweł Silbert.

– Po miłym odbiorze pierwszej edycji wydarzenia, postanowiliśmy, że warto kontynuować to duże rodzinne spotkanie. Zmieniamy nieco formułę, początek zaplanowaliśmy na godzinę 15, wielki finał nastąpi w godzinach wieczornych, zmieniamy też miejsce, w tym roku są to jaworznickie Planty – wyjaśnia Monika Bryl, zastępca prezydenta. – Nie zmieniamy za to jednego: okazji do świetnej zabawy, uśmiechu i radości dla całych rodzin. W organizację Święta zaangażowało się wiele osób, instytucji i firm. Zebraliśmy nasze doświadczenia, opinie mieszkańców i myślę, że program imprezy, nowe atrakcje i rodzinny klimat naszego miasta zapewnią fantastyczną atmosferę – dodaje inicjatorka święta.
Jaworznickie „Święto Rodziny” zainaugurowane zostanie w sobotę, 20 maja o godz. 15 na Plantach. W tym roku to właśnie Planty staną się olbrzymim placem zabaw i aktywności dla dzieci i rodziców. Ich obszar podzielony zostanie na zróżnicowane strefy z odrębnymi atrakcjami.
Która z dziewczynek nie marzy, aby stać się prawdziwą księżniczką i królową balu? Będzie taka szansa podczas „Święta Rodziny”.
Aby stać się Superbohaterem trzeba odkryć w sobie niezwykłe umiejętności i moce. Pomoże w tym Akademia Superbohaterów, w której dzieciaki te sprawności nabędą.
Tuż obok powstanie strefa aktywności fizycznej, rywalizacji i refleksji, która zachęcać będzie do udziału w różnego rodzaju grach. Warto się do nich włączyć i poznać te, których dotąd nie znaliśmy – zatem „Włącz się do Gry”.
„Kraina Cyrku” udowodni zaś, że wykonywanie magicznych sztuczek czy żonglowanie wcale nie jest tak trudne jak się wydaje. Dzieci będą mogły przećwiczyć je pod okiem profesjonalistów. Kto wie, czy i dla rodziców nie jest to wyzwanie?
Nie ma chyba nic bardziej cementującego rodzinę niż wspólne spędzanie czasu podczas wycieczek i poznawanie ciekawych zakątków kraju. To po nich pozostają najbardziej żywe wspomnienia oraz dziesiątki zdjęć. Strefa dla miłośników rodzinnych wędrówek zaproponuje wybór przewodników turystycznych po najbardziej fascynujących rejonach Polski.
Obok atrakcji dla ciała, nie zabraknie też atrakcji dla ducha. W strefie „Co warto przeczytać” znajdziemy najciekawsze propozycje książkowe skierowane dla dzieci w każdym wieku.
Oczywiście wszechobecni animatorzy zapewnią dzieciom olbrzymią porcję wspólnych zabaw, gier i konkursów. Żadna rodzinna impreza nie może się obyć bez dmuchanych zamków i zjeżdżalni.
Dodatkową atrakcją na finał pierwszego dnia „Święta Rodziny” będzie przyjazd o 18 i wystawa kilkudziesięciu samochodów zabytkowych, sportowych oraz wozów wojskowych. Lśniące chromem maszyny, które przybędą do Jaworzna w ramach Classic Mania Night, z pewnością przyciągną spojrzenia także dorosłych uczestników rodzinnej imprezy.
Drugi dzień „Święta Rodziny” będzie miał charakter bardziej symboliczny, a także piknikowy. Niedzielna część imprezy podkreśli, iż Jaworzno stawia na rodzinę oraz najmłodszych członków miejskiej społeczności. W niedzielę, 21 maja o godz. 10.00, nastąpi uroczyste otwarcie Parku Nowych Mieszkańców na Chrząstówce. W tym parku każde dziecko urodzone w obecnej kadencji samorządowej będzie miało swoje drzewo z imienną tabliczką. Tego dnia pierwszych 50 rodziców zasadzi drzewka swoich dzieci – będą one rosły wraz z nimi.
– Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się możliwość zasadzenia drzewa i tym samym wspólnego założenia Parku Nowych Mieszkańców. 21 maja podczas pikniku na Chrząstówce, mieszkańcy Jaworzna, którzy wcześniej zgłosili taki zamiar, będą mogli w imieniu swoich dzieci zasadzić symboliczne dęby. Ta nowa miejska tradycja będzie kontynuowana i pielęgnowana, i każdy mieszkaniec Jaworzna będzie miał w parku swoje drzewo – zapowiada Monika Bryl.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w jaworznickim „Święcie Rodziny” w dniach 20 i 21 maja.

Najnowsze

To Top