Bez kategorii

Kronika policyjna

Czy zawodowi kierowcy są zawsze profesjonalni? Czy są odpowiedzialni? Jako użytkownicy dróg bardzo byśmy sobie tego życzyli, aby ludzie siedzący za kierownicami wielkich TIR-ów, stanowili „śmietankę” kierowców. Jaworznicka policja w piątek zatrzymała na jaworznickim odcinku autostrady A4 ciężarówkę do rutynowej kontroli. Przestała być rutynowa, gdy okazało się, że za kierownicą ponad 30-tonowego „potwora” siedział kompletnie pijany facet. Promilowy „trucker” miał we krwi ponad 2 promile alkoholu.

Poniedziałek, 8 maja
Policjanci drogówki na al. Jana Pawła II zatrzymali do kontroli 22-letniego kierowcę motoroweru. W czasie sprawdzania dokumentów okazało się, że jaworznianin posiada na swoim koncie wyrok dotyczący zakazu kierowania wszelkimi pojazdami.

Wtorek, 9 maja
49-letni mężczyzna zgłosił, iż nieznany sprawca włamał się do jego domu położonego przy ulicy Kopernika. Sprawca wyważył drzwi balkonowe i po wejściu do środka skradł złotą i srebrna biżuterię oraz aparat fotograficzny Nikon. Straty zostały oszacowane na ponad 7 tys. złotych.

Środa, 10 maja
Wieczorem na ulicy Karwety funkcjonariusze zatrzymali 58-letniego jaworznianina, który będąc w stanie nietrzeźwym (2 promile) kierował samochodem opel. Ponadto, w trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, iż kierowca nie zastosował się do wyroku sądu, dotyczącego zakazu kierowania samochodem.

Czwartek, 11 maja
Do komendy policji zgłosił się 49-letni mężczyzna, który powiadomił policjantów, że znany mu osobiście mieszkaniec Jaworzna, uderzył go butelką w twarz. Pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Sprawą zajął się Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

W samo południe policjanci wyważyli drzwi do mieszkania przy ulicy Grunwaldzkiej i wewnątrz zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który wcześniej dopuścił się przestępstwa. Mężczyzna groził pozbawieniem życia dwojgu jaworznianom. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Policjanci kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Jaworzna, który posiadał środki narkotyczne. Śledczy w trakcie wykonywania czynności zabezpieczyli amfetaminę. Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Piątek, 12 maja
W godzinach popołudniowych w rejonie autostrady A4, policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód ciężarowy DAF. W trakcie rozmowy z 39-letnim kierowcą policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało kierowcy tira ponad 2 promile alkoholu.

Sobota, 13 maja
Rano dzielnicowi zatrzymali 63-letniego mieszkańca Starej Huty, który celowo zniszczył rusztowanie ramowe. Sprawca młotkiem uszkodził 10 elementów konstrukcji rusztowania, powodując szkodę w wysokości 2 tys. złotych.

Policyjni wywiadowcy zatrzymali na ulicy Rzemieślniczej 22-latka, który kierował samochodem honda po zażyciu amfetaminy. Mężczyzna także  posiadał przy sobie niewielką ilość amfetaminy. Wraz z kierowcą samochodem podróżował 23-letni jaworznianin, przy którym policjanci znaleźli marihuanę.

Niedziela, 14 maja
48-letni mężczyzna poinformował, że nieznany sprawca włamał się do dwóch pomieszczeń gospodarczych na terenie ogródków działkowych w rejonie ulicy Długoszyńskiej. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia. Zgłaszający straty oszacował na ponad 2 tys. złotych.

Najnowsze

To Top