Bez kategorii

Kronika policyjna

Co robią policjanci w czasie wolnym? Grillują z rodzinami, oglądają „Brudnego Harry’ego” w telewizji, czy grają w GTA na konsoli? Nie. Jaworzniccy policjanci prewencji w czasie wolnym zatrzymują „dziwnie zachowujących się” osobników. Tak właśnie stało się w ubiegłą sobotę na ul. Grunwaldzkiej. Jak widać pojęcie „czasu wolnego” jest w przypadku policjanta tworem teoretycznym.

Poniedziałek, 15 maja
Wieczorem policyjni wywiadowcy zatrzymali kobietę, która w jednym ze sklepów w galerii Galena, ukradła odzież wartości ponad 300 złotych. Ubrania zostały odzyskane, a zatrzymana jaworznianka trafiła na komendę policji.

Wtorek, 16 maja
Przed południem w dzielnicy Byczyna policjanci prewencji zatrzymali 25-letniego mieszkańca Jaworzna, wobec którego Sąd Rejonowy w Jaworznie wydał nakaz doprowadzenia do Zakładu Karnego w Wojkowicach. Czynności w tej sprawie prowadzone są przez KMP w Jaworznie.

Środa, 17 maja
W godzinach wieczornych na ulicy Długoszyńskiej policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę peugeota 307, który na swoim koncie posiada decyzję organu dotyczącą cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. W związku popełnieniem przestępstwa z art. 180a k.k. mężczyźnie grozi nawet 2 letni pobyt w więzieniu.

24-letni jaworznianin zgłosił, iż trzech znanych mu mężczyzn celowo uszkodziło jego volkswagena zaparkowanego przy ulicy Bulgi. Sprawcy zarysowali powłokę lakierniczą samochodu oraz uszkodzili szybę czołową. Pokrzywdzony straty oszacował na 1.800 złotych. Sprawą zajął się Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Czwartek, 18 maja
Wieczorem na ulicy Słonecznej patrol mundurowych zatrzymał 39-letniego jaworznianina, który kierując skuterem w stanie nietrzeźwym wywrócił się na drogę. Mężczyzna po zdarzeniu próbował uciec, jednak po krótkim pościgu został przez stróżów prawa zatrzymany. Na szczęście w zdarzeniu kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało 2 promile.
Policjanci ustalili również, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami.

Piątek, 19 maja
Do komendy policji zgłosił się 23-letni mężczyzna i powiadomił dyżurnego, iż w trakcie zakupów za pośrednictwem internetu najprawdopodobniej został oszukany. Jaworznianin korzystając z portalu „OLX.pl” zakupił aparat fotograficzny marki Nikon za ponad 3 tys. złotych. Do chwili obecnej jednak zakupionego sprzętu nie otrzymał. Czynności sprawdzające prowadzi jaworznicka policja.

Sobota, 20 maja
Policjanci prewencji w czasie wolnym, zatrzymali na ulicy Grunwaldzkiej 50-letniego Adama W. który kierował samochodem opel, pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Podejrzenie policjantów wzbudziło „dziwne zachowanie” mężczyzny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Niedziela, 21 maja
Kilka minut po godzinie 3.00 na ulicy Mickiewicza, policjanci zauważyli motorowerzystę, którego jazda wskazywała na to, iż może on znajdować się w stanie nietrzeźwym. Po zatrzymaniu jednośladu, policjanci wyczuli od 19-letniego kierowcy alkohol. Kierowca rometa został poddany badaniu alkomatem, gdzie wydmuchał blisko 3 promile.

Najnowsze

To Top