Bez kategorii

Bezrobocie niższe niż średnia wojewódzka

Główny Urząd Statystyczny opublikował kwietniowe dane na temat stopy bezrobocia dla miast i powiatów. W naszym mieście stopa bezrobocia wynosiła w kwietniu 5,8% i była niższa niż średnia dla województwa. Poziom bezrobocia w Jaworznie był też niższy niż w dziesięciu miastach województwa śląskiego.

Najniższą stopą bezrobocia w naszym województwie mogą cieszyć się Katowice – 2,6%. Za nimi uplasowała się Bielsko-Biała (2,9%) oraz Tychy (3,3%). Jaworzno znalazło się na 8. pozycji w województwie z bezrobociem na poziomie 5,8% – identycznym jak Częstochowa. Wyższe bezrobocie niż w Jaworznie odnotowano w kwietniu w 10 miastach województwa śląskiego, w tym w miastach ościennych. Stopa bezrobocia w Mysłowicach wyniosła 6%, a w Sosnowcu 9,1%.
Bezrobocie w Jaworznie jest niższe niż średnia dla województwa śląskiego, która wyniosła 6,2% oraz niższa niż średnia ogólnopolska – 7,7%.
W naszym mieście w kwietniu pozostawało bez pracy 1.780 osób. Trzeba zauważyć, że liczba bezrobotnych spadała w pierwszym kwartale 2017 roku – od 1.938 osób w styczniu do 1.887 w marcu. W kwietniu odnotowano w naszym mieście już bardziej zdecydowany spadek liczby osób bezrobotnych.
Można również dodać, iż w analogicznym okresie roku ubiegłego w jaworznickim Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było więcej osób pozostających bez pracy. Na przykład w lutym 2016 były to 2.273 osoby, a w kwietniu 2016 – 2.056 osób.

Najnowsze

To Top