Bez kategorii

Szajka złodziei złapana na gorącym uczynku

Po raz kolejny mundurowi z Jaworzna udowodnili, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W czasie wolnym od służby zatrzymali w pościgu sprawcę kradzieży sklepowej. W trakcie akcji w ręce policjantów wpadł także 23-latek, który „współpracował” ze złodziejem, a który jak się okazało, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki stróżom prawa amatorzy odzieży odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Do zdarzenia doszło w weekend w jednej z jaworznickich galerii. Policjanci pracujący na co dzień w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, interweniowali w czasie wolnym od służby. Stróże prawa będąc w galerii handlowej, w pobliżu sklepu odzieżowego zauważyli mężczyznę, który co chwilę obserwował wnętrze sklepu oraz rozglądał się wokół siebie. Po wyjściu klienta ze sklepu pracownica stwierdziła, iż brakuje jednej bluzy z asortymentu.
Policjanci wkroczyli do akcji. Po chwili zauważyli złodzieja w towarzystwie innego mężczyzny, którzy pospiesznie wychodzili z galerii. Następnie mężczyźni próbowali wsiąść do czekającego na nich z zapalonym silnikiem opla, jednak policjanci udaremnili im ucieczkę. Przy dwójce młodych mężczyzn znalezione zostały ubrania z metkami i zabezpieczeniami sklepowymi, a także specjalnie przygotowana torba z folii aluminiowej i narzędzia do pokonywania zabezpieczeń. Za kierownicą pojazdu znajdował się 50-letni mężczyzna, a obok siedziała kobieta.
Na miejsce został wezwany umundurowany patrol, który wspólnie z interweniującymi policjantami, zatrzymał wszystkie osoby w samochodzie i doprowadził do komendy policji. Zatrzymane osoby są mieszkańcami Będzina i Czeladzi. Na swoim koncie posiadają już przeszłość kryminalną. Jak ustalili policjanci, 36-letni sprawca kradzieży sklepowej oraz 50-letni kierowca dopuścili się przestępstwa w warunkach recydywy. Kierowca nie posiadał prawa jazdy, gdyż zostało mu wcześniej zatrzymane za kierowanie samochodem po pijanemu. Okazało się również, że 23-letni kompan złodzieja, który jak widać na monitoringu „zagadywał” sprzedawcę, jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Będzinie do odbycia kary pozbawienia wolności. Udział w zdarzeniu 36-letniej kobiety, konkubiny jednego z nich, nadal jest przedmiotem zainteresowania śledczych.
Na tę chwilę policjanci ustalili, iż w sobotę, złodziejska szajka okradła trzy butiki z odzieżą na łączną sumę blisko 1.000 złotych. Odzyskany przez policjantów towar wrócił do dalszej sprzedaży. Śledczy ustalają, czy te same osoby nie są też sprawcami wcześniejszych kradzieży, które miały miejsce w galerii. Zatrzymani mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kilkuletni pobyt w więzieniu.
Źródło: KMP Jaworzno

Najnowsze

To Top