Bez kategorii

TAURON sfinansował zakup karetki

W piątek (26 maja) do Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie przybyła nowa sanitarka. Zakup fabrycznie nowego, specjalistycznego pojazdu był możliwy dzięki wsparciu Fundacji TAURON, która przekazała na ten cel 200 tys. zł.

W piątkowe południe (26 maja) nieopodal lądowiska dla śmigłowców ratowniczych na terenie Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie odbyła się uroczystość przekazania zespołowi szpitala kluczyków do nowego ambulansu sanitarnego. Przekazania dokonał Filip Grzegorczyk – Prezes Zarządu TAURON Polska Energia S.A.
Zakupiona sanitarka jest ambulansem klasy „A” (karetka transportowa) zbudowanym na bazie Volkswagena T5, posiadającym wszelki niezbędny osprzęt wymagany do przewozu chorych. W jaworznickim szpitalu udzielanych jest ponad 50 tys. porad specjalistycznych rocznie, a hospitalizację przechodzi ponad 30 tys. pacjentów w ciągu roku. Niejednokrotnie pacjenci wymagają przewiezienia do szpitala lub na kontynuację leczenia do innych specjalistycznych placówek pod opieką pracownika medycznego. Jaworznicki szpital wykonuje rocznie kilka tysięcy tego typu zleceń. Od piątku, 26 maja, służyć będzie temu zupełnie nowy ambulans.
Zakup sanitarki był możliwy dzięki wsparciu Fundacji TAURON, która na ten cel wyasygnowała 200 tys. zł. Współpraca pomiędzy Szpitalem Wielospecjalistycznym w Jaworznie a Fundacją TAURON rozpoczęła się w 2012 roku. Od tego momentu Fundacja TAURON pozytywnie rozpatrzyła wnioski, dzięki którym możliwy był rozwój szpitala i podnoszenie jakości udzielanych w nim świadczeń medycznych. Dofinansowano między innymi modernizację oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Urologii i Onkologii Urologicznej oraz zakup nowego, specjalistycznego sprzętu i aparatury medycznej (zestaw do operacji laparoskopowych).


Józef Kurek, Dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie:
– Od wielu lat jesteśmy wspierani przez energetykę i czujemy się wręcz wyróżnieni przez osoby pracujące w jaworznickiej energetyce. Na początku to była Fundacja „Energetyka na Rzecz Polski Południowej”, później Fundacja TAURON. Zrobiłem dzisiaj podsumowanie i okazuje się, że w okresie funkcjonowania tych fundacji przekazano Szpitalowi Wielospecjalistycznemu w Jaworznie prawie 2 mln zł. Dzięki tym środkom wiele osób żyje, na pewno wielu osobom mogliśmy pomóc i dzięki tym funduszom udało nam się wprowadzić bardzo innowacyjne rozwiązania z zakresu diagnostyki i leczenia.
Tym większe moje podziękowania dla Pana Prezesa Filipa Grzegorczyka. Korzystając z okazji chciałem również złożyć gorące podziękowania Panu Prezesowi Jarosławowi Brodzie, Panu Posłowi Dariuszowi Starzyckiemu oraz Pani Agnieszce Wójcik – osobom, które mocno wsparły nasze starania i wykazują zrozumienie dla potrzeb szpitala. Pragnę również podziękować władzom miasta, które stale wspierają nasz szpital.

Filip Grzegorczyk, Prezes TAURON Polska Energia S.A.:
– W imieniu Grupy TAURON chciałem podkreślić, iż miasto Jaworzno jest naszym partnerem strategicznym. To tutaj funkcjonują nasze elektrownie, tutaj funkcjonuje spółka TAURON Wydobycie, to wreszcie tutaj – w Jaworznie – budujemy największą w grupie i jedną z największych nowych elektrowni w kraju.
W Zarządzie Grupy TAURON Pan Prezes Jarosław Broda – mieszkaniec Jaworzna – jest orędownikiem naszej ścisłej współpracy i w dużej mierze dzisiejszą uroczystość Panu Prezesowi zawdzięczamy. To wsparcie, polegające na przekazaniu przez Fundację TAURON karetki, która – jestem przekonany – będzie służyła mieszkańcom miasta, jest dowodem na społeczną odpowiedzialność biznesu w wydaniu Grupy TAURON. To też najlepszy dowód naszych dobrych intencji i naszej dobrej współpracy z miastem. Chodzi przecież o to, aby środkami wypracowanymi w ramach biznesu dzielić się z lokalną społecznością. Chciałem podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt.

Paweł Silbert, Prezydent Miasta Jaworzna:
– To zaszczyt, duma i honor, kiedy w naszym mieście można mówić o dobrej współpracy z dużym podmiotem gospodarczym, jakim jest Grupa TAURON. Mieszkańcy naszego miasta upatrują w energetyce i górnictwie kogoś, kto jest w Jaworzno wpisany trwale, jest ważny i powinien być ważny.
Nieustannie zmierzamy do tego, by szpital podnosił swój zasób i stał na coraz wyższym poziomie. Każdy partner, który nam w tym pomaga, powinien być ogromnie honorowany. Państwo jesteście z dawien dawna takim oddanym przyjacielem nie tylko naszego miasta, ale również szpitala. Jestem za to ogromnie wdzięczny i bardzo za to dziękuję.

Najnowsze

To Top