Bez kategorii

„Archetti” zaprasza do „Starego Kina”

Aby uczcić początek lata i wakacji, 25 czerwca o godz.17.00 zapraszamy Państwa na koncert Archetti pod tytułem „W Starym Kinie”. Z pewnością każdy z nas zanucił chociaż raz „Miłość ci wszystko wybaczy”, albo….. „Już taki ze mnie zimny drań”! Za dwa tygodnie „Archetti” przypomni nie tylko te szlagiery.

Część z nas zapewne pamięta popularny cykl „W Starym Kinie”, który przed laty gościł w telewizji. Rozpoczynała go stylizowana na retro animowana czołówka z motywem muzycznym „The Entertainer” Scotta Joplina. Następnie Stanisław Janicki, po interesującej przedmowie, zapraszał do obejrzenia starych (najczęściej przedwojennych) produkcji filmowych.
Doskonale znane i lubiane przez wszystkich, tryskające dowcipem i życiową mądrością, opatrzone pięknymi melodiami i piosenkami filmy wielokrotnie przyciągały widza przed ekran telewizora. Już za dwa tygodnie tę pasję do starych filmów odświeży „Archetti” Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna. Odświeży ją oczywiście w muzycznym wymiarze.
W programie Koncertu „W Starym Kinie” znajdą się utwory takich sław jak Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fogg czy Hanka Ordonówna. Wszystkie kompozycje w aranżacjach Artura Majewskiego na orkiestrę smyczkową wykona dla Państwa Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza.
Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej przy ul. Wiosny Ludów 1 w Jaworznie (Jeleń), 25 czerwca o godz.17.00. Bilety w cenie 25 zł normalny i 15 zł ulgowy do nabycia w siedzibie Orkiestry oraz przez internet – szczegóły na stronie www.archetti.pl.
Zapraszamy wszystkich na sentymentalną podróż do „Starego Kina” wraz z muzykami „Archetti”.

Najnowsze

To Top