Bez kategorii

Elektromobilność – wciąż jesteśmy w czołówce

Jaworzno jest jednym z pięciu polskich miast, które ma swoje stanowisko wystawiennicze na zorganizowanej przez Ministerstwo Rozwoju ogólnopolskiej konferencji „Zrównoważona mobilność – nowe możliwości dla miast”. Gospodarzem wydarzenia jest wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Konferencja „Zrównoważona mobilność – nowe możliwości dla miasta” trwa w czwartek i piątek (8-9 czerwca) w Rzeszowie. Jej organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju, a głównym celem przedyskutowanie w gronie samorządowców, naukowców i przedstawicieli organizacji społecznych trendów i możliwości, które niesie zrównoważona mobilność miejska i elektromobilność. Ma to być również miejsce wymiany doświadczeń we wdrażaniu tego typu rozwiązań.
Ministerstwo starannie dobrało prelegentów oraz wystawców, którzy otrzymali szansę zaprezentowania swych osiągnięć i rozwiązań podczas towarzyszącej konferencji wystawy. Jaworznicki samorząd jest jednym z pięciu samorządów z całej Polski, który takie zaproszenie otrzymał (obok Warszawy, Białegostoku, Lublina i Rzeszowa – gospodarza wydarzenia). Pozostałymi wystawcami będą przedsiębiorstwa z branży e-mobility i pokrewnych (np. Siemens, Nextbike, BikeU, Ekoenergetyka-Polska i in.).
Przypomnijmy, iż od lutego, kiedy prezydent Paweł Silbert zadeklarował podczas konferencji „Miasto Idei” w Jaworznie, iż jesteśmy gotowi do stworzenia strefy testowania pojazdów autonomicznych i elektrycznych, nasze miasto zostało uznane przez kręgi rządowe za jednego z liderów polskiego programu elektromobilności. Jesteśmy jednym z miast, które ma uczestniczyć w wyznaczaniu nowych kierunków zrównoważonej mobilności.
Ten status potwierdziło kwietniowe podpisanie porozumienia, na mocy którego Jaworzno przystąpiło do Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji i będzie współtworzyć Inteligentną Śląską Strefę E-Mobile.
Już w połowie maja jaworzniccy samorządowcy zostali zaproszeni do Ministerstwa Rozwoju, aby wziąć czynny udział w konsultacjach projektu Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Temat zrównoważonej mobilności i e-mobilności jest nadal pogłębiany przez samorząd Jaworzna. Wciąż pozostajemy liderem, biorącym udział w kluczowych projektach rządu. Czekamy również na pierwsze dostawy nowych autobusów elektrycznych z fabryki Solarisa oraz elektryczne taksówki, które mają przybyć na mocy porozumienia podpisanego w kwietniu.

Najnowsze

To Top