Bez kategorii

Kronika policyjna

Miniony tydzień niestety obfitował w wydarzenia, podczas których interwencje podejmowali jaworzniccy stróże prawa. Oprócz „wysypu” nietrzeźwych kierowców i rowerzystów były też zdarzenia o wiele bardziej dramatyczne i jeżące włos na głowie. W poniedziałek przed tygodniem ewakuowano cały blok przy ul. Inwalidów Wojennych, ponieważ jeden z mieszkańców związał w swym mieszkaniu partnerkę i odkręcił gaz. Interwencja zaalarmowanych krzykiem kobiety sąsiadów i szybkie wezwanie służb zapobiegło tragedii.

Poniedziałek, 12 czerwca
Po godzinie 6 rano w rejonie Geosfery przy ulicy Świętego Wojciecha mężczyzna najprawdopodobniej poślizgnął się i spadł z urwiska doznając licznych złamań kończyn. Jak ustalili interweniujący policjanci, mężczyzna ten przebywał w towarzystwie dwóch innych mężczyzn, z którymi spożywał alkohol. Trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółów przebiegu tego zdarzenia.

Po godzinie 14.00 na Osiedlu Stałym w bloku przy ulicy Inwalidów Wojennych doszło do groźnego zdarzenia, podczas którego jeden z lokatorów zamykając swoją konkubinę w mieszkaniu oraz krępując jej ręce odkręcił butlę z gazem, po czym spłoszony przez sąsiadów uciekł z miejsca zdarzenia. Krzyki kobiety z prośbą o pomoc usłyszeli, którzy weszli do mieszkania i powiadomili służby ratunkowe. W akcji wzięły udział 4 zastępy straży pożarnej – łącznie 10 strażaków – pogotowie Policji oraz załoga pogotowia ratunkowego. Straż ewakuowała mieszkańców z bloku. Zagrożone mieszkania oraz pozostałe pomieszczenia zostały także sprawdzone miernikiem na obecność gazu. Konkubina sprawcy – 44-letnia kobieta – złożyła zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym, jakiego miał się dopuścić mężczyzna. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy tego zdarzenia.

Po godzinie 21.00 na Obwodnicy Północnej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem radiowozu policyjnego oraz ciągnika. Patrol Wydziału Ruchu Drogowego jadąc na interwencję oznakowanym radiowozem Fiat Ducato wyprzedzał dwa ciągniki rolnicze, z których pierwszy zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo w wyniku czego doprowadził do zderzenia czołowo bocznego z radiowozem. Kierujący i pasażer ciągnika nie doznali obrażeń ciała, natomiast policjanci pozostają w szpitalu na obserwacji. Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi. Trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółowego przebiegu zdarzenia, ustalenia sprawcy oraz kwalifikacji tego zdarzenia.

Wtorek, 13 czerwca
W godzinach popołudniowych na ulicy Górnośląskiej patrol drogówki zatrzymał 23-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki VW Golf znajdując się w stanie nietrzeźwym. Badanie na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyniosło ponad 1 promil.

Środa, 14 czerwca
28-letnia mieszkanka dzielnicy Szczakowa zgłosiła, że nieznany sprawca dokonał włamania do jej altany poprzez wyważenie drzwi, po czym z wnętrza dokonał kradzieży narzędzi ogrodniczych.

Piątek, 16 czerwca
W dzielnicy Ciężkowice przy ulicy Grabańka nietrzeźwy 53-letni mężczyzna za kierowanie rowerem został ukarany mandatem 500 złotych. Badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyniosło 1,9 promila.

Sobota, 17 czerwca
Policjanci Ruchu Drogowego w godzinach popołudniowych w dzielnicach Osiedle Stałe oraz Szczakowa zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów , mężczyźni zostali ukarani mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Po północy na ulicy Grunwaldzkiej policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Katowic, który będąc w stanie nietrzeźwym (2 promile) kierował samochodem osobowym marki Audi 80 i spowodował kolizję drogową wjeżdżając w słupki odgradzające jezdnię w rejonie przystanku PKM naprzeciwko galerii handlowej.

Poniedziałek, 19 czerwca
Patrol drogówki przed południem na ulicy Katowickiej zatrzymał do kontroli pojazd osobowy. W trakcie czynności okazało się, że 35-letni kierowca – mieszkaniec naszego miasta – ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez wadowicki sąd. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Wtorek, 20 czerwca
O świcie policjanci Wydziału Kryminalnego w dzielnicy Jeleń zatrzymali 33-letniego  mężczyznę poszukiwanego przez Sąd w Szczecinku w celu doprowadzenia do Zakładu Karnego.

Najnowsze

To Top