Bez kategorii

Rajd Rowerowy „Cztery Pory Roku” – Lato 2017

W sobotę, 1 lipca, odbędzie się pierwsza edycja Rajdu Rowerowego „Cztery Pory Roku”. Jak sama nazwa wskazuje, rajdy odbywać się będą cyklicznie wiosną, latem, jesienią i zimą. Jutro czeka nas osłona letnia – Lato 2017. Rajd wystartuje spod Galerii „Galena” o godz. 9.00. Głównym sponsorem rajdu jest spółka budująca w Jaworznie osiedle o nazwie (a jakże) „Cztery Pory Roku”.

Szef spółki deweloperskiej – Henryk Węgrzyn – przekonywał nas w rozmowie, iż nie jest typowym deweloperem. Osiedle „Cztery Pory Roku” ma zapewnić jego mieszkańcom nie tylko lokum, ale również pełną obsługę związaną z kwestiami mieszkaniowymi (naprawy, remonty, utrzymanie zieleni itp.) oraz warunki do rozwoju (np. przyosiedlowe przedszkole).
Teraz okazuje się, że dla firmy jest również ważna integracja społeczna i zaoferowanie mieszkańcom możliwości aktywnego spędzania czasu. Stąd pomysł na organizowanie rajdów rowerowych.
– Przecież już kilkakrotnie mówiłem, że nie jesteśmy typowym deweloperem i nie będziemy się ograniczać wyłącznie do wybudowania osiedla – powtarza po raz kolejny Henryk Węgrzyn. – Świadomość ekologiczna wśród mieszkańców wzrasta, co również idzie w parze z częstszym wykorzystywaniem rowerów nie tylko w celach rekreacyjnych. Środowisko rowerzystów działa w Jaworznie nad wyraz prężnie, a ich akcje cieszą się olbrzymim powodzeniem. My również chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom Jaworzna cykliczne wydarzenie o charakterze rekreacyjnym. Rajd Rowerowy „Czterech Pór Roku” może przekonać mieszkańców, iż na rowerze da się jeździć nie tylko przez połowę roku, lecz w każdą porę. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i gwarantujemy doskonałą zabawę.
Trasa Rajdu „Cztery Pory Roku” – Lato 2017 liczyć będzie około 25 km. Rozpocznie się pod obiektem Galerii „Galena”, aby podążyć w kierunku Osiedla Skałka, a stamtąd przez łąki na Warpiu do GEOsfery. Dalej poprowadzi przez Pieczyska do Ciężkowic, gdzie w pobliżu Rezerwatu „Doliny Żabnika” zawróci i skieruje się na Sosinę. Koniec trasy wyznacza ośrodek „Tryton” nad zalewem Sosina.
Na terenie ośrodka „Tryton” zorganizowana będzie impreza integracyjna przy ognisku i muzyce. Sponsor zapewni wszystkim uczestnikom rajdu napoje oraz kiełbaski do pieczenia na ognisku.
Podczas imprezy na Sosinie przewidywane są także konkursy dal uczestników rajdu, w których nagrodami będą kaski rowerowe, rękawiczki i kamizelki w ramach promowania bezpiecznej jazdy na rowerze. Na nagrody może też liczyć najmłodszy oraz najstarszy uczestnik rajdu, bo przecież jazda na rowerze łączy pokolenia.
W imieniu organizatorów i sponsora głównego zapraszamy miłośników jazdy na dwóch kółkach na Rajd „Cztery Pory Roku” – Lato 2017 w sobotę, 1 lipca. Start o godz. 9.00 spod Galerii Galena, zbiórka na deptaku przed głównym wejściem.

Najnowsze

To Top