Bez kategorii

Kronika policyjna

Samochody, wiaty przystankowe, znaki drogowe nie są w stanie oprzeć się niszczycielskim zapędom wandali. Wiaty tracą szyby, po szaleństwach pijanego weekendu samochody miewają wgniecenia i zarysowania, a znaki drogowe są wyłamywane. W ubiegłą sobotę zniszczone zostały nawet… betonowe słupki wmurowane w podłoże na jednym z osiedli. Z czego wykonywać miejską infrastrukturę żeby oparła się dzikim hordom, których przedstawiciele są wśród nas? Z litego kamienia? Czy może obkładać ją dynamitem, żeby te niszczycielskie, świerzbiące łapy natychmiast urywało?

Poniedziałek, 26 czerwca
W nocy na ulicy Grunwaldzkiej policjanci zatrzymali 18-latka, który posiadał przy sobie amfetaminę. Młody jaworznianin trafił do komendy, a narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

Nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia piwnicznego przy ulicy Partyzantów. Złodziej pokonał zabezpieczenia drzwi wejściowych i po wejściu do środka skradł rower marki Lazaro. Pokrzywdzony 66-letni mężczyzna straty oszacował na 700 złotych.

Wtorek, 27 czerwca
Policyjni wywiadowcy zatrzymali na ulicy Pożarowej 26-letniego jaworznianina, który metalowym narzędziem uszkodził dach zaparkowanego samochodu renault. Pijany sprawca został umieszczony w izbie wytrzeźwień. W tym przypadku 39-letnia właścicielka samochodu straty określiła na 600 złotych.

Środa, 28 czerwca
Do komendy policji zgłosił się 26-letni mieszkaniec Jaworzna, który poinformował dyżurnego o oszustwie. Mężczyzna przy pomocy portalu ogłoszeniowego „OLX.pl” kupił za 170 złotych kamerkę internetową od osoby podającej się za Krzysztofa Ch. zam. we Włocławku, jednak towaru do chwili obecnej nie otrzymał. Czynności sprawdzające prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

Po południu na ulicy Węgrzyna patrol zatrzymał 41-letnią kobietę, która po pijanemu kierowała fiatem. Przeprowadzone badania alkomatem wskazało kierującej ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się także, iż kobieta na swoim koncie posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Sprawa trafi ponownie do sądu.

Piątek, 30 czerwca
Nad ranem policjanci zatrzymali 4 młode osoby w wieku od 15 do 19 lat, które na ulicy Św. Jana pomalowały farbą elewację budynku. Straty w toku ustalania. O niewłaściwym zachowaniu nastolatków powiadomiono ich rodziców. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

37-letnia kobieta zgłosiła, że jej ojciec wszczyna awantury i grozi jej pozbawieniem życia. Zgłaszająca stwierdziła także, że mężczyzna od około 10 lat znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Pijany sprawca awantury został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Sobota, 1 lipca
Przed północą na ulicy Inwalidów Wojennych policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Jaworzna, który celowo zniszczył słupki oddzielające drogę od chodnika. Wandal uszkodził 6 betonowych słupków. Straty poniesione na szkodę spółdzielni mieszkaniowej są w trakcie ustalania.

Najnowsze

To Top