Bez kategorii

Rajd „Czterech Pór Roku” – kolejna edycja już w sierpniu

Rajdowy peleton ciągnący się kilkaset metrów, wszechobecne uśmiechy zadowolonych uczestników i wreszcie znakomita zabawa podczas integracyjnego finału na Sosinie. Tak wyglądał Rajd „Czterech Pór Roku”, który odbył się w sobotę, 1 lipca. Główny sponsor i organizator – Henryk Węgrzyn – zapowiada, że w sierpniu odbędzie się kolejna edycja rajdu.

Na start rajdu, umiejscowiony pod Galerią „Galena”, stawiło się kilkuset uczestników – od dzieciaków z rodzicami, po seniorów. Byli to nie tylko jaworznianie. W tłumie widoczne były koszulki grup rowerowych z wielu okolicznych miast Małopolski i Śląska. Właśnie dzięki tego typu imprezom, Jaworzno wyrasta na jeden z najprężniejszych ośrodków rowerowej rekreacji. Sąsiedzi doskonale już wiedzą, że warto wybrać się na wydarzenia rowerowe do naszego miasta. Ze względu na malownicze trasy, jak i znakomitą organizację.
Rajd „Czterech Pór Roku” – edycja Lato 2017 potwierdził, że jak na rowery, to tylko do Jaworzna. Trasa zaproponowana przez organizatorów była urozmaicona i przebiegała przez najpiękniejsze rejony naszego miasta. Jej długość – 20 km – oraz umiarkowane tempo pozwoliły cieszyć się wycieczką wszystkim uczestnikom, nie tylko zapalonym i kondycyjnie przygotowanym cyklistom. Wszak liczył się nie wyczyn a wspólne, aktywne spędzanie czasu.
Główny sponsor i organizator imprezy – inwestor osiedla „Cztery Pory Roku” – zadbał doskonale o bezpieczeństwo uczestników oraz ich komfort. „Stewardzi” zabezpieczali trasę przejazdu rajdu, a mobilny punkt serwisowy oferował naprawę i odpowiednie dostrojenie sprzętu.
Frekwencja podczas Rajdu „Czterech Pór Roku” była tak duża, że tłum uczestników ruszających spod „Galeny” całkowicie wypełnił główną aleję na Plantach. Rajdowy „peleton” w ruchu ciągnął się na długość kilkuset metrów – to jest miarą sukcesu, jaką osiągnęła pierwsza edycja rajdu.
Zwieńczeniem sobotniego rajdu była impreza integracyjna zaproponowana na jego mecie. Na terenie ośrodka „Tryton” na Sosinie główny sponsor przygotował punkty gastronomiczne, gdzie można było się pożywić kiełbaskami z grilla oraz uzupełnić płyny. Jakby samych rajdowych atrakcji było mało, przygotowano również konkursy dla uczestników, podczas których do wygrania były kaski, rękawiczki i kamizelki rowerowe.
Jednym z uczestników rajdu był jego główny organizator – Henryk Węgrzyn – który z satysfakcją mógł przyglądać się, jak entuzjastycznie jego impreza została przyjęta. Pan Henryk już zapowiada, że kolejny rajd zorganizuje w sierpniu. – Po prostu warto! Spotkałem mnóstwo fantastycznych ludzi, którzy chcieli spędzać ze sobą czas i razem się bawić. Ludzi z bardzo pozytywnym podejściem do życia, przyjaznych i pełnych energii. Z takimi osobami aż chce się przebywać i organizować wspólne przedsięwzięcia – dzieli się swymi wrażeniami Henryk Węgrzyn. – Właśnie przez ten pryzmat postrzegam Jaworzno, jako miasto gdzie można wiele zdziałać, jeśli tylko się chce i gdzie dobrze się mieszka. Wydaje mi się, że podobne odczucia mieli również nasi goście z innych miejscowości.
O dokładnej dacie kolejnego rajdu z cyklu „Cztery Pory Roku” będziemy informować na bieżąco.

Najnowsze

To Top