Bez kategorii

Wpadł na filmie z monitoringu

Policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o przerysowanie ostrym narzędziem dwóch samochodów parkujących na Gigancie. Jego niewłaściwe zachowanie zarejestrowała kamera monitoringu. Pomimo to, jaworznianin nie przyznaje się do winy. Najprawdopodobniej sprawa ta będzie miała swój finał w sądzie.

We wtorek (11 lipca) do komendy policji zgłosiło się dwóch mieszkańców osiedla Gigant, którzy złożyli zawiadomienie o uszkodzeniu ich samochodów. Z relacji zgłaszających wynikało, iż w miniony weekend w nocy z soboty na niedzielę, ktoś celowo przerysował ostrym narzędziem ich zaparkowane przy ulicy Tęczowej samochody mitsubishi oraz volkswagen.
Jeden z poszkodowanych przekazał także uzyskany we własnym zakresie film z monitoringu, na którym widać, jak młody mężczyzna kilka minut po godzinie 23.00, będąc z psem na spacerze podchodzi do ich samochodów i po wyciągnięciu niezidentyfikowanego przedmiotu z kieszeni bardzo blisko przechodzi obok nich, po czym szybko odchodzi w innym kierunku.
Nazajutrz właściciele samochodów zastają zarysowania powłoki lakierniczej na kilku elementach pojazdów. Sprawca, najprawdopodobniej przy pomocy ostrego przedmiotu zarysował boki zaparkowanych pojazdów. Poszkodowani straty wycenili na około 6 tys. złotych.
Po kilku godzinach kryminalni zatrzymali „bohatera filmu”, a zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 31-letniemu jaworznianinowi zarzutów z art. 288 kodeksu karnego, za co grozi nawet 5 letni pobyt w więzieniu. Podczas przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do winy.
Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalają także, czy inne zgłoszone w tym miejscu przypadki uszkodzenia zaparkowanych samochodów, nie są ze sobą powiązane.
Źródło: KMP Jaworzno

Najnowsze

To Top