Bez kategorii

Kronika policyjna

Mieszkaniec Nawojowej Góry (wieś pod Krzeszowicami) zawitał w Jaworznie na „występach gościnnych”. Krewki 41-latek po wyjściu z „hotelu” dla nietrzeźwych (który z końcem roku zakończy obsługiwanie gości), wybił w zaparkowanym na ul. Olszewskiego samochodzie szybę i usiłował skraść znajdujące się wewnątrz rzeczy. Niestety policjanci nie zdradzają, czy rabusiowi chodziło o panaceum na kaca (piwo, maślanka?), bo w „hotelu” nie zaproponowano szwedzkiego stołu, czy chciał się po prostu ordynarnie wzbogacić.
Pozwolimy sobie (nieco nie na miejscu) na dygresję, że Nawojowa Góra jest ważną miejscowością z historycznego punktu widzenia. To stąd 6 sierpnia 1914 roku ruszyła do boju I Brygada Legionów Polskich. Wkrótce rocznica tego wydarzenia.

Poniedziałek, 10 lipca
42-letni pracownik firmy motoryzacyjnej zgłosił, iż nieznany sprawca włamał się do jednego z zaparkowanych przy ulicy Wojska Polskiego samochodów renault, a następnie wymontował z niego i skradł sterownik skrzyni biegów. Szacowana wartość strat to ponad 4 tys. złotych.

W godzinach popołudniowych na ulicy Czystej policyjni wywiadowcy zatrzymali 47-letniego jaworznianina, który w stanie nietrzeźwym kierował motorowerem simson. Badanie alkomatem kierowcy wskazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Wtorek, 11 lipca
Do komendy policji zgłosiła się 28-letnia mieszkanka Jaworzna i poinformowała dyżurnego, iż nieznany sprawca celowo uszkodził jej zaparkowany przy ulicy Armii Krajowej samochód audi. Wandal rozbił przednią szybę oraz urwał boczne lusterko. Powstałe w wyniku tego zdarzenia starty sięgają 1,5 tys. złotych.

Środa, 12 lipca
Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi zatrzymali 68-letniego jaworznianina, który zajmował się nielegalną sprzedażą alkoholu niewiadomego pochodzenia. W mieszkaniu mężczyzny śledczy znaleźli 11 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia piwnicznego przy ulicy Klonowej. Sprawca pokonał zabezpieczenia drzwi wejściowych, a po wejściu do wnętrza skradł rower marki Trek wartości 3,5 tys. złotych. Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

W nocy policjanci w trakcie interwencji zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwym (2,5 promila) swoim zachowaniem groził pozbawieniem życia 36-letniej kobiecie i jej mężowi. Agresywny sprawca trafił do izby wytrzeźwień, a następnie po przesłuchaniu postawione mu zostały zarzuty. Decyzją prokuratora wobec 30-latka zastosowano policyjny dozór.

Piątek, 14 lipca
Wieczorem policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 31 lat, którzy w rejonie przystanku autobusowego przy ulicy Górnośląskiej pobili 45-letniego jaworznianina. Poszkodowany doznał obrażeń głowy i rąk. Przybyłe pogotowie ratunkowe udzieliło mu pomocy medycznej. Jeden ze sprawców w stanie nietrzeźwym trafił do izby wytrzeźwień.

Sobota, 15 lipca
Nad ranem na ulicy Jagiellońskiej patrol zatrzymał 28-letniego mieszkańca Sosnowca, który po zażyciu narkotyków kierował samochodem volkswagen. Policjanci stwierdzili w jego organizmie amfetaminę. Ponadto, w trakcie przeszukania kierowcy stróże prawa znaleźli przy nim kilka gramów środków odurzających.

Niedziela, 16 lipca
Przed południem policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Nawojowej Góry (woj. małopolskie), który na ulicy Olszewskiego po wyjściu z izby wytrzeźwień uszkodził zaparkowany samochód volkswagen. Sprawca wybił boczną szybę w pojeździe i próbował skraść rzeczy, które znajdowały się wewnątrz. 57-letni właściciel samochodu starty oszacował na 1 tys. złotych.

Najnowsze

To Top