Bezpieczeństwo

Podejrzani o pobicie w rękach policji

Trzech młodych mężczyzn zostało zatrzymanych przez policjantów w niedzielę nad ranem (23 lipca). Wszyscy są podejrzani o pobicie 27-letniego jaworznianina, który oczekiwał w szpitalu na swojego brata. Sprawcy noc spędzili w areszcie. W poniedziałek na komendzie zostali przesłuchani w towarzystwie adwokata. Grozi im nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

Jak ustalili śledczy, w nocy z soboty na niedzielę trzech mężczyzn wtargnęło do izby przyjęć jaworznickiego szpitala i po krótkiej przepychance pobili 27-letniego mężczyznę, który oczekiwał na swojego brata znajdującego się w gabinecie lekarskim.
Napastnicy wyciągnęli poszkodowanego przed szpital i tam również zadawali mu ciosy w głowę oraz tułów, a następnie uciekli w kierunku ulicy Chełmońskiego. Na szczęście pobity mężczyzna doznał jedynie lekkich obrażeń ciała. Na miejscu w szpitalu udzielono mu pomocy medycznej.
Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci po chwili zatrzymali sprawców. Byli to mieszkańcy Jaworzna w wieku 33, 36 i 39 lat – dobrze znani policjantom. Każdy z nich miał już konflikt z prawem.
Pijani sprawcy po wykonanych czynnościach w komendzie trafili do policyjnego aresztu. Nazajutrz w towarzystwie swojego adwokata zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzut pobicia. Żaden z nich nie przyznaje się do winy. Zgodnie z obowiązującym prawem sprawcy mogą trafić za kratki na 3 lata.
Źródło: KMP Jaworzno

Najnowsze

To Top