Z miasta

Weekend na dwóch kółkach

W najbliższy poniedziałek (31 lipca) na jaworznickim Rynku nastąpi start III etapu 74. Tour de Pologne. Ale cały najbliższy weekend zapowiada się w Jaworznie wybitnie rowerowy. Mieszkańcom miasta zostaną zaprezentowane i udostępnione do testów rowery miejskie trzech firm – z myślą o rychłym powstaniu systemu jaworznickiego roweru publicznego Jawelo. A 29 lipca czeka nas kolejny Night Biking – miejmy nadzieję z rekordową frekwencją.

W niedługim czasie w naszym mieście zacznie funkcjonować system roweru publicznego – Jawelo. Wypożyczalnie ogólnodostępnych miejskich rowerów pojawią się w jaworznickich dzielnicach, a duża stacja w centrum. Ma być tanio oraz wygodnie. Wygodnie ze względu na szeroki dostęp do systemu, ale również ze względu na fakt, iż duża część jaworznickich rowerów miejskich będzie elektryczna.
Kto zostanie dostawcą rowerów dla jaworznian? Tego jeszcze nie wiemy. Ale już w najbliższy weekend mieszkańcy miasta będą mieli okazję przetestować jednoślady trzech dostawców.
Prezydent Paweł Silbert zaprosił przedstawicieli trzech firm specjalizujących się w systemach rowerów miejskich – Nextbike, BikeU i Sycube. W weekend tuż przed największym kolarskim świętem w naszym mieście– startem III etapu Tour de Pologne – na jaworznickim rynku każdy mieszkaniec będzie mógł obejrzeć, dotknąć, przetestować rowery, które mają szansę pojawić się w Jaworznie. Przedstawiciele trzech operatorów udostępnią swą ofertę w dniach 29-31 lipca od południa do wieczora. Oczywiście wśród proponowanych modeli nie zabraknie rowerów elektrycznych.
Dodatkowo mieszkańcy będą mogli skorzystać z profesjonalnego serwisu rowerowego, oferowanego przez specjalistów wspomnianych firm na ich stoiskach. Będzie można bezpłatnie wyregulować przerzutki i hamulce, czy nasmarować łańcuch w prywatnych rowerach.
W sobotę, 29 lipca, z rynku wyruszy kolejna edycja popularnego w Jaworznie Night Bikingu. Miłośnicy nocnych rajdów rowerowych spotykają się co miesiąc, żeby wspólnie przemierzać trasy po mieście. Czy tym razem uda się pobić kolejny rekord frekwencji? Jest to bardzo prawdopodobne. Zbiórka uczestników planowana jest na godz. 19.30, a start nocnego rajdu nastąpi o 20.30 (oczywiście z Rynku).
Po zrobieniu pętli przez najbardziej malownicze zakątki Jaworzna, uczestnicy trafią na metę zlokalizowaną na Plantach, gdzie będą mogli posilić się grochówką.
Zapraszamy do uczestnictwach we wszystkich rowerowych atrakcjach nadchodzących dni. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Nextbike, BikeU, Sycube – wyrobienia sobie zdania na temat systemu roweru miejskiego i poznania jego niewątpliwych zalet. To będzie zupełnie wyjątkowa okazja równoległego porównania rozwiązań trzech wiodących operatorów wypożyczalni rowerów. Żadne inne miasto nie zaproponowało swym mieszkańcom tego typu publicznej prezentacji przed wdrożeniem systemu roweru miejskiego.
Zapraszamy również na Night Biking i podziwianie z rowerowego siodełka nocnych widoków Jaworzna.
Przede wszystkim zaś gorąco nakłaniamy do wspólnego kibicowania kolarzom, którzy w ramach III etapu 74. Tour de Pologne wystartują z rynku naszego miasta.

Najnowsze

To Top