Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Wielkie brawa dla seniorki, która mimo wybiegów oszusta, zachowała zimną krew. To kolejny przypadek próby wyłudzenia metodą „na policjanta”. Mieszkanka Podłęża nie dała się zwieść i zamiast przekazać oszustowi pieniądze, zawiadomiła o próbie wyłudzenia Policję. Teraz sprawą zajmują się kryminalni, a 83-latka nie dołączyła do grupy poszkodowanych. Szkolenia dla seniorów, które przed kilkoma miesiącami przeprowadzali funkcjonariusze jaworznickiej komendy, zdają się przynosić efekty.

Poniedziałek, 14 sierpnia
Po południu policyjni wywiadowcy zatrzymali na ulicy Diamentowej 27-letniego jaworznianina, który był poszukiwany przez Sad Rejonowy w Jaworznie. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

W godzinach wieczornych w trakcie interwencji domowej przy ulicy Szymanowskiego, policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który słownie znieważył funkcjonariuszy. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 15 sierpnia
58-letni mieszkaniec Jaworzna powiadomił dyżurnego policji, iż na jednym z portali społecznościowych osoba podająca się za Stanisława B. groziła jemu i jego rodzinie pozbawieniem życia. Czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Środa, 16 sierpnia
Wieczorem w rejonie ulicy Bukowskiej policyjni wywiadowcy zatrzymali 22-letniego mieszkańca Sosnowca, który posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna trafił na komendę, a narkotyki do policyjnego magazynu.

Piątek, 18 sierpnia
83-letnia mieszkanka Podłęża zgłosiła, że w trakcie rozmowy telefonicznej osoba z drugiej strony słuchawki przedstawiła się za policjanta i próbowała wyłudzić od niej pieniądze. Na szczęście jaworznianka nie dała się oszukać. Sprawę zajęli się policjanci kryminalni.

W godzinach popołudniowych w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina wybuchł pożar. W trakcie akcji gaśniczej w mieszkaniu znaleziono zwłoki 54-letniego mężczyzny. Prokurator zarządził zabezpieczyć ciało do przeprowadzenia badania sekcyjnego. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Patrol policji na ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej zatrzymał dwóch jaworznian w wieku 23 i 48 lat, którzy wcześniej pobili 48-letniego mężczyznę. Sprawcy w trakcie zdarzenia ukradli pokrzywdzonemu… butelkę wódki.

Niedziela, 20 sierpnia
Do komendy policji zgłosił się 31-letni mieszkaniec Jaworzna i poinformował dyżurnego, że nieznany sprawca skradł portfel z dokumentami z niezamkniętego samochodu skoda zaparkowanego przy ulicy Wąskiej. Łupem złodzieja padły dokumenty samochodu, dowód osobisty, karta bankomatowa oraz pieniądze. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Najnowsze

To Top