Kultura i rozrywka

Giełda winyli

Oldskulowe winyle przeżywają drugą młodość. Odśwież swoją kolekcję, zdobądź brakujące w dyskografii płyty, znajdź długo poszukiwaną perełkę! Już w najbliższą niedzielę (27 sierpnia) o godz. 16 w Klubie Relax odbędzie się giełda winyli.

Oldskulowe winyle przeżywają drugą młodość. Nie jest to hipsterski kaprys, by różnić się od wszystkich wkoło. Po prostu płyty analogowe mają swój niezaprzeczalny i ponadczasowy urok. Ciepłe i dynamiczne brzmienie, bez przykrej kompresji. Do tego duża okładka, która niejednokrotnie bywała samodzielnym dziełem sztuki designu.
Słuchanie muzyki z płyty winylowej wiąże się z pewną celebrą i skupieniem. To cały proces przebiegający z namaszczeniem – wydobycie płyty z okładki i koperty, odkurzenie, sprawdzenie stanu tłoczenia, założenie na talerz gramofonu, by wreszcie móc się cieszyć muzyką. Nie ma w tym przygodności słuchania cyfrowych mp3 w biegu. Jeśli stosować porównania kulinarne, mp3 przypomina burgera w fastfoodzie, a muzyka z płyty winylowej wykwintną kolację.
Do Jaworzna wraca wreszcie giełda winyli, a to za sprawą Klubu Relax. Przecież każdy szanujący się klub muzyczny zawsze organizował tego typu cykliczne wydarzenie. Nie może dziwić, iż tę tradycję odświeża Relax.
Zapraszamy wszystkich miłośników analogowego brzmienia na giełdę winyli do Klubu Relax na Niedzieliskach w najbliższą niedzielę – 27 sierpnia. Giełda rozpocznie się o godz. 16. A zaraz po niej, o godz. 18, piąty koncert z cyklu Letniego Festiwalu Rocka 2017.

Najnowsze

To Top