Sport i rekreacja

„Lato na bis” w jesiennej aurze

Mimo wyjątkowo deszczowej aury w niedzielę 20 sierpnia, uczestnicy Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego „Cztery Pory Roku – Lato na bis” bawili się doskonale. Trasa została skrócona, a podczas finału na Azotanii wszyscy rajdowicze schronili się pod dużym namiotem przygotowanym przez zapobiegliwych organizatorów.

Miało być „Lato na bis”, ale pogoda spłatała figla. Po okresie upałów przyszło kilka chłodnych i deszczowych dni – akurat w weekend. Zatem zamiast letniej aury, uczestnicy rajdu „Cztery Pory Roku – Lato na bis” mieli przedsmak jesieni. Bo oczywistym jest fakt, że już wkrótce odbędzie się jesienna edycja cyklicznej imprezy.
Tym razem, zapewne w związku z kapryśną pogodą, frekwencja była nieco niższa niż na poprzednim rajdzie. Niemniej wytrwałych miłośników wspólnych wycieczek rowerowych pojawiło się nadal sporo. Grupa rowerzystów, odzianych w stroje przeciwdeszczowe i nic nie robiących sobie z kropli smagających ich twarze, ruszyła spod Galeny na jaworznickie drogi i bezdroża. Trasa została skrócona, aby nie narażać uczestników na zbytnie niedogodności, bo leśne szlaki mocno rozmokły. A w rajdzie brały przecież udział także dzieci.
Po pokonaniu w trudnych warunkach trasy, rajdowicze tym bardziej ochoczo posilali się na mecie gorącymi kiełbaskami i kaszanką z grilla, przygotowanymi przez głównego sponsora rajdu – Henryka Węgrzyna. Powodzeniem cieszyły się również ogórki kiszone oraz chleb z domowym smalcem.
Nie zabrakło rowerowych upominków dla uczestników, które także ufundowali sponsorzy przedsięwzięcia.
Oczywiście to nie ostatni rajd „Czterech Pór Roku”. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, impreza ma być cykliczna i na stałe zapisać się w kalendarzu jaworznickich rekreacyjnych imprez rowerowych.
Już wkrótce będziemy Państwa informować o terminie jesiennej edycji Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego „Czterech Pór Roku”.

Najnowsze

To Top