Kultura i rozrywka

Szlakiem Bartka Cieszyńskiego

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza na wyprawę Szlakiem Bartka Cieszyńskiego – grotołaza, historyka, kustosza Muzeum Miasta Jaworzna, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka, miłośnika przyrody, który za szczególne miejsce do jej kontemplacji, wybrał Dolinę Będkowską. Jednodniowa wycieczka „Szlakiem Bartka Cieszyńskiego…” do Doliny Będkowskiej odbędzie się 3 września 2017 roku (niedziela) w pierwszą rocznicę śmierci Bartka Cieszyńskiego.

Jeżeli można mówić o miłości do miejsca, to z pewnością, zaraz obok ukochanego miasta Jaworzna, podobnym miejscem była dla Bartka Cieszyńskiego Dolina Będkowska. Znał każdą, nawet najmniejszą jej ścieżkę, potrafił nazwać każdy kwiat, drzewo czy skałę mijaną po drodze. Wiele o niej opowiadał, zachęcał do odwiedzenia. Pomimo tego, że traktował ją jako swoje miejsce, azyl, to zapraszał do niej również osoby zaprzyjaźnione, zaufane, z którymi chętnie dzielił się tym, co najpiękniejsze w Dolinie.
Pracownicy Muzeum Miasta Jaworzna pragnęliby w imieniu Bartka zaprosić wszystkich jego bliskich, osoby związane z Doliną Będkowską, mające serce do tego miejsca, ale także wszystkie te osoby, które nigdy nie dotarły do Doliny, tudzież z braku czasu, chęci, lub innych życiowych powodów, a które Bartek zachęcał do jej zobaczenia, do wspólnej wyprawy. Termin wyjazdu nie jest przypadkowy, gdyż zbiega się z pierwszą rocznicą śmierci Bartka.
Jednodniowa wycieczka „Szlakiem Bartka Cieszyńskiego…” do Doliny Będkowskiej odbędzie się 3 września 2017 roku (niedziela). Godzina wyjazdu – 10:00 z parkingu przy Muzeum Miasta Jaworzna. Planowany powrót koło godziny 20:00. W ramach wycieczki jej uczestnicy zobaczą m.in. „Jaskinię Nietoperzową”, przejdą do Brzezinki, wieczorem w „Brandysówce” odbędzie się prelekcja dotycząca Bartka, a potem ognisko.
Organizatorem wyjazdu jest Muzeum Miasta Jaworzna przy współpracy ze schroniskiem „Brandysówka” oraz Panem Tadeuszem Boratyńskim.
Wycieczka organizowana jest bezpłatnie (przejazd, ognisko), jedyna cena to koszt wejścia do „Jaskini Nietoperzowej” (około 10 zł). Ilość miejsc ograniczona (50 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu: (032) 618 19 52.
Do podróży szlakiem Bartka zaprasza Dyrektor wraz z pracownikami Muzeum Miasta Jaworzna oraz szczególnie rodzina i przyjaciele.

Najnowsze

To Top