Bezpieczeństwo

Kronika policyjn

Coś złego ostatnio dzieje się z jaworznickimi młodocianymi. Bo trudno przypuszczać, że za demolowanie przystanków, do których coraz częściej dochodzi w naszym mieście, odpowiadają stateczni mieszkańcy w kwiecie wieku. To raczej sprawka niewyżytych i podchmielonych „młodych byczków”. Co gorsza, oprócz rozbitych szyb wiat przystankowych, zdarzają się również rozbite twarze. W piątkową noc patrol Policji pojawił się w samą porę i ujął dwóch agresywnych osobników, którzy obok przystanku dopadli 27-latka.

Poniedziałek, 21 sierpnia
Pracownik jednej z firm wykonującej prace na terenie budowy przy ulicy Dąbrowszczaków – 30-letni mieszkaniec Opola – zgłosił, iż nieznany sprawca włamał się do skrzynek narzędziowych i skradł szlifierki marki Bosch. Straty zostały oszacowane na 11 tys. złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 22 sierpnia
W godzinach rannych jaworznicka policja została powiadomiona o oszustwie. 41-letni mieszkaniec Jaworzna za pośrednictwem portalu internetowego „OLX.pl” zakupił napinacz do łańcucha. Pokrzywdzony wpłacił na konto Michała K. 99 zł, jednak towaru nie otrzymał. Czynności sprawdzające prowadzi Wydział Kryminalny.

Środa, 23 sierpnia
Do komendy policji zgłosił się 47-letni jaworznianin i poinformował dyżurnego, iż nieznany sprawca dokonał rozbicia trzech szyb w budynku firmy przy ulicy Olszewskiego. Straty w tym przypadku zostały określone na 6 tys. złotych.

Czwartek, 24 sierpnia
W godzinach rannych w rejonie ulicy Gagarina doszło do tragicznego zdarzenia. Z nieznanych jeszcze przyczyn 65-letni kierowca roweru przewrócił się na ziemię, a następnie zmarł. Obecny na miejscu prokurator wykluczył udział osób trzecich. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badania sekcyjnego.

Piątek, 25 sierpnia
W środku nocy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 19 i 24 lata, którzy w rejonie przystanku PKM przy ulicy Grunwaldzkiej pobili 27-letniego jaworznianina. Pokrzywdzony doznał obrażeń twarzy. Sprawcy zostali przewiezieni do komendy policji. Sprawę wyjaśnia Wydział Kryminalny.

Po południu kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Jaworzna, który skradł portfel z pieniędzmi (1,5 tys. zł). Policjanci ustalili, że sprawca skradł pokrzywdzonemu także telefon komórkowy. Telefon został przez 32-latka zwrócony. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Sobota, 26 sierpnia
Kwadrans po 2.00 na ulicy Jaworznickiej drogówka zatrzymała do rutynowej kontroli kierowcę samochodu skoda. W czasie rozmowy z 30-letnim kierowcą mundurowi wyczuli alkohol. Badanie trzeźwości potwierdziło podejrzenia policjantów, wskazując 0,29 promila alkoholu.

Niedziela, 27 sierpnia
W nocy na ulicy Grunwaldzkiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierowcę skutera. W czasie kontroli okazało się, iż mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało cykliście 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Najnowsze

To Top