Kultura i rozrywka

Flawless Red Guns i Blackbird laureatami LFR 2017

Znamy wyniki głosowania publiczności na najlepszy zespół Letniego Festiwalu Rocka 2017 w Klubie Relax. Pierwsze miejsce oraz prawo występu podczas czwartej edycji ProRock Festiwalu w kwietniu 2018 zdobyli Flawless Red Guns z Rudy Śląskiej. Drugie miejsce i występ na finale LFR 2017 (obok Farben Lehre, Mandatu i Załogi Andrzeja) przypadło kapeli Blackbird z Gliwic. Finał LFR 2017 już w najbliższą sobotę (2 września) o godz. 18.

W niedzielę – 27 sierpnia – odbył się ostatni koncert organizowany w ramach Letniego Festiwalu Rocka. Po zaprezentowaniu się wszystkich 18 zespołów (Pod Prąd, Afternoon, The Flickers, Bao, Polandia, Grafen, Wyjście Awaryjne, Szachmat, Blackbird, Sis Nombre, Owilż, Flawless Red Guns, Mastermen, Noc Na Wycieraczce, now, Gentle Blow, The Sudden Entrance ), z niemal całego województwa śląskiego (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Gliwice, Ruda Śląska, Zabrze, Pszczyna, Istebna), małopolskiego (Trzebinia, Chrzanów) oraz z woj. opolskiego (Praszka) – publiczność wyłoniła zwycięzców. Biorąc pod uwagę olbrzymie zainteresowanie jakie wzbudził festiwal, organizatorzy jednogłośnie stwierdzili, że za rok odbędzie się kolejna jego edycja.
Każdy zespół biorący udział w LFR 2017 zaprezentował się publiczności w blisko godzinnym repertuarze. W sumie na scenie klubu zaprezentowało się 92 muzyków, których wysłuchało 590 odbiorców koncertów.
Podczas trwania całego festiwalu prowadzony był konkurs publiczności na najlepszą kapelę – głosowanie odbywało się na fanapage’u klubu „Relax”. Głosujący mieli realny wpływ na to, która grupa zagra podczas urodzin zespołu Mandat (2 września) z zespołami: Załoga Andrzeja, Mandat, Farben Lehre, a który uczestnik LFR 2017 zaprezentuje się podczas IV ProRock Festiwalu w kwietniu.
Głosowanie odbywało się w ciągu całego trwania festiwalu od 23 lipca do 31 sierpnia.
Dokładnie o północy ostatniego dnia wakacji poznaliśmy zwycięzców. Na pierwszym miejscu uplasował się zespół z Rudy Śląskiej – „Flawless Red Guns”, otrzymując 1.460 głosów, zapewnia im to płatny koncert w kwietniu na IV ProRock Festiwalu. Natomiast na drugim miejscu znalazł się zespół „Blackbird” z Gliwic, otrzymując 1.009 głosów i to ich usłyszymy podczas koncertu finałowego Letniego Festiwalu Rocka w sobotę, 2 września.
Zapraszamy 2 września o godz. 18 do „Relaksu” na finał LFR 2017, połączony z urodzinami grupy Mandat.

Najnowsze

To Top