Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Jaka będzie nadchodząca zima? Ośrodki naukowe, meteorolodzy i superkomputery wielkości autobusu analizują miliony danych klimatycznych, aby odpowiedzieć na to pytanie. Na razie jednoznacznej odpowiedzi brak. Nam wydaje się, że zima będzie wyjątkowo mroźna. Skąd ta prognoza? Złodzieje kradną grzejniki! Wkrótce zaczną kraść węgiel.

Poniedziałek, 28 sierpnia
Jedna z mieszkanek Jaworzna poinformowała Policję, iż została oszukana za pośrednictwem portalu internetowego „OLX.pl”. Kobieta na wskazane przez sprzedawcę konto wpłaciła 360 zł na poczet zakupu karty graficznej. Jednak zakupionego przedmiotu nie otrzymała, nie udało jej się także uzyskać zwrotu wpłaconej sumy.
Podobnie było w przypadku 25-letniego mężczyzny. Jaworznianin wpłacił 1.900 złotych na poczet zakupu samochodu mitsubishi. I tutaj również kontakt ze sprzedawcą się urwał.
W tych sprawach trwają czynności sprawdzające.

Wieczorem do komendy policji zgłosił się 25-letni mężczyzna, który powiadomił dyżurnego o kradzieży portfela z dokumentami oraz pieniędzmi. Nieznany sprawca na terenie zakładu pracy z otwartej szafki ubraniowej skradł portfel. Suma strat w tym przypadku została oszacowana na 450 złotych.

Wtorek, 29 sierpnia
Policyjni wywiadowcy na ulicy Grunwaldzkiej podjęli czynności służbowe w stosunku do 57-letniego mieszkańca Jaworzna. W trakcie legitymowania okazało się, iż jaworznianin jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaworznie. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Zakładu Karnego w Wojkowicach.

Kwadrans po godzinie 21 w dzielnicy Jeleń policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli motorowerzystę. W trakcie rozmowy z 22-letnim kierowcą jednośladu policjanci wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało jaworznianinowi 0,37 promila alkoholu w organizmie. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Środa, 30 sierpnia
56-letnia mieszkanka Jaworzna powiadomiła, że jej zięć od kilku lat znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. W tej sprawie sporządzona została Niebieska Karta.

Czwartek, 31 sierpnia
W godzinach popołudniowych w trakcie interwencji domowej w jednym z mieszkań przy ul. Północnej, policjanci zatrzymali 45-letniego jaworznianina, który groził pozbawieniem życia swojej żonie. Mundurowi ustalili także, iż zatrzymany od dłuższego czasu znęca się nad swoją żoną. Pijany sprawca trafił do izby wytrzeźwień.

Sobota, 2 września
43-letnia kobieta zgłosiła, że nieznany sprawca włamał się do niezamieszkałego domu przy ulicy 1 Maja i z jego wnętrza skradł 6 grzejników aluminiowych oraz część wyposażenia. Straty zostały oszacowane na 2.000 złotych. Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny.

37-letnia mieszkanka Jaworzna zawiadomiła, iż nieznany sprawca skradł z klatki schodowej bloku przy ulicy Gagarina rower górski marki Kross Level B4 wartości 2.600 złotych. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Najnowsze

To Top