Z miasta

Ekipy TAURONA pomagały na północy

Jaworzno przekazało w ramach pomocy 50 tys. zł gminie Szubin, która mocno ucierpiała podczas sierpniowych nawałnic. Natomiast TAURON Dystrybucja wysłał swoje brygady na tereny dotknięte klęską natychmiast po sierpniowych wydarzeniach. Pracownicy spółki pomagali przywrócić zasilanie w Polsce północnej na obszarze działalności innego dużego operatora energetycznego.

Spółka TAURON Dystrybucja na prośbę Enei Operator wysłała do pracy dwie wyspecjalizowane brygady wyposażone w specjalistyczny sprzęt, materiały i narzędzia służące odbudowie linii i infrastruktury energetycznej, która została zniszczona po sierpniowych nawałnicach. W sumie 12 pracowników TAURONA pomagało kolegom z Enei w usuwaniu skutków katastrofalnych burz.
Brygady TAURONA pracowały głównie w rejonach gdzie miały miejsce największe zniszczenia czyli Chojnic i gdzie było konieczne prowadzenie trudnych prac przy odbudowie sieci.
– Natychmiastowo podjęliśmy decyzję o skierowaniu naszych brygad do pracy na terenie innego Operatora. W sytuacji, kiedy w naszym regionie uporaliśmy się z awariami po burzach i to w stosunkowo krótkim czasie, postanowiliśmy wspólnie działać i wykorzystać naszych specjalistów i zasoby do pomocy innym. Jest to przejaw naszej współodpowiedzialności za branżę i troski o klientów energetyki – powiedział Filip Grzegorczyk, prezes TAURON Polska Energia. – To także odpowiedź na apel Pani Premier i Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego, a przede wszystkim głębokie poczucie solidarności z poszkodowanymi oraz z naszymi kolegami z Enei – dodał.
Jak udało nam się dowiedzieć, brygady TAURONA Dystrybucji wykonywały jedne z najtrudniejszych zadań, wymagające zarówno fachowej wiedzy i doświadczenia, jak również użycia ciężkiego sprzętu. Były to między innymi interwencje przy liniach wysokiego napięcia z częściowo połamanymi podporami i obciążonymi przez powalone drzewa przewodami. Prace wymagały zabudowy nowych podpór, wzmacniania istniejących oraz umiejętnego odprężania linii, aby nie dopuścić do „efektu domina” i wtórnego łamania konstrukcji wsporczych w obszarach gęściej zabudowanych.

Najnowsze

To Top