Z miasta

Kolejne prace na Sosinie

Rozpoczęły się kolejne prace, związane z rewitalizacją infrastruktury drogowej i parkingowej nad Zalewem Sosina.

Kilka miesięcy temu rozstrzygnięty został przetarg na zadanie pn. „Rekultywacja i rozbudowa infrastruktury turystycznej akwenu Sosina – zagospodarowanie terenu przestrzeni publicznej wokół akwenu Sosina w zakresie dróg i parkingów – etap I od wjazdu na teren Ośrodka z ul. Bukowskiej do wyjazdu z obszaru parkingów na łącznej powierzchni – 5000 m2”.
Tak jak MZDiM zapowiadał już wiosną, po wykonaniu części prac, obecny zakres zaplanowany został do realizacji właśnie po wakacjach, z myślą o tym, by latem nie utrudniać Mieszkańcom pobytu nad zalewem. Tym bardziej, że roboty budowlane wiążą się z ruchem ciężkich samochodów, a także ograniczeniem dostępności wjazdu od strony ul. Bukowskiej.
Zakres prac obejmuje wykonanie nowych nawierzchni jezdni i parkingów w obrębie ośrodka Wodnik. Koszt zadania to ok. 900 tys zł. Termin zakończenia prac to 10 listopada 2017 r.
Już we wcześniejszych miesiącach MZDiM wykonał część prac w tamtym miejscu – asfaltowy, ponad 400 metrowy ciąg asfaltowy dla rolkarzy i rowerzystów. Oprócz tego wykonana została nawierzchnia jezdni na przedłużeniu ul. Dembowskiego – wjazd nad zalew od strony Pieczysk.

Najnowsze

To Top