Kultura i rozrywka

Wernisaż „Magii Kolorów” już za tydzień

W placówkach rehabilitacyjnych i warsztatach terapii zajęciowej zakończył się gorący okres tworzenia prac na kolejną edycję Konkursu Plastycznego „Magia Kolorów”. W ubiegły piątek (7 września) jury konkursowe oceniło prace i wyłoniło zwycięzców. Uroczyste wręczenie nagród już w najbliższą środę – 20 września – w Galerii ExLibris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

Przed nami prezentacja prac przesłanych na IX już edycję „Magii Kolorów” – Regionalnego Konkursu Plastycznego dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, który corocznie organizuje WTZ Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie koło w Jaworznie.
Wielka gala konkursowa z wernisażem prac oraz wręczeniem nagród artystom odbędzie się w najbliższą środę – 20 września, o godz. 10 – w Galerii ExLibris jaworznickiej biblioteki. Jak co roku odwiedzą nas dziesiątki uczestników konkursu wraz z opiekunami i wspólnie cieszyć się będą z docenienia ich wysiłku twórczego. To dzień, na który czekali niemal cały rok, pracując przy sztalugach – ich prace zobaczy szeroka publiczność w Jaworznie, a później w Katowicach i Mysłowicach. Zgodnie bowiem z tradycją, wystawa pokonkursowa będzie kolejno prezentowana także w Bibliotece Śląskiej w Katowicach oraz Mysłowickim Ośrodku Kultury.
W ubiegłym tygodniu (7 września) z pracami przesłanymi na konkurs zapoznali się jurorzy i w toku długiej dyskusji wskazali zwycięzców i wyróżnionych – laureatów trzech głównych nagród, trzech wyróżnień oraz 10 wyróżnień specjalnych.
Na IX edycję „Magii Kolorów” nadesłano łącznie 69 prac konkursowych z 11 placówek rehabilitacyjnych i warsztatów terapii zajęciowej. Tym razem tematami przewodnimi był Rok Rzeki Wisły i Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego, a zatem tematyka na wskroś patriotyczna. Zobaczmy zatem jak podchodzą do niej twórcy pracujący w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Patronami honorowymi „Magii Kolorów” są: Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prof. Antoni Cygan, Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki oraz Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Najnowsze

To Top