Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

„Przyjmie Pani kilka butelek po piwie?” „A ma Pan paragon, że piwo było kupione u mnie?” „No, nie bardzo.” „To ja nie mogę przyjąć.” Znacie taki popularny dialog? A tymczasem w jednym z jaworznickich sklepów skradziono aż 120 transporterów – czyli 2.400 sztuk – pustych butelek po piwie. Towar widać cenny i deficytowy, skoro złodzieje nie pokusili się o zabranie ze sklepu niczego poza nimi.

Wtorek, 26 września
Nad ranem policyjni wywiadowcy zatrzymali na ulicy Grunwaldzkiej 22-letniego jaworznianina, przy którym znaleziona została amfetamina. Narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie, a mężczyzna trafił do aresztu.

Środa, 27 września
Do komendy policji zgłosiła się 32-letnia kobieta i poinformowała dyżurnego, że nieznany sprawca skradł z placówki handlowej mieszczącej się przy ulicy Grunwaldzkiej 120 skrzynek z butelkami po piwie. Wartość strat została oszacowana na ponad 2 tys. złotych.

Czwartek, 28 września
Przed południem na ulicy Katowickiej patrol policji zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej opla astrę. W czasie sprawdzania dokumentów okazało się, iż 30-letni kierowca na swoim koncie posiada decyzję o cofnięciu uprawnień wydaną przez Prezydenta Miasta Jaworzna.

52-letni mieszkaniec Jaworzna zgłosił, że nieznany sprawca skradł z zaparkowanego w rejonie ulicy Mroczka samochodu dostawczego fiat ducato młotowiertarkę firmy Makita wartości 1 tys. złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Po północy na ulicy Radwańskich kierująca samochodem citroen kobieta, próbując uniknąć zderzenia z dzikiem, zjechała z drogi i wpadła do rowu. Na szczęście nic jej się nie stało.

Piątek, 29 września
Policjanci na ulicy Matejki zatrzymali 18-latka, który posiadał przy sobie ponad 10 gramów marihuany. Młody jaworznianin został osadzony w policyjnym areszcie. Sprawę wyjaśnia Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Sobota, 30 września
Wieczorem na ulicy Chopina doszło do kolizji drogowej samochodu volkswagen i BMW. Policjanci drogówki w trakcie wykonywanych czynności wyczuli od sprawcy zdarzenia – kierującej BMW kobiety – alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 19-letniej mieszkance Mysłowic ponad 1 promil.

Najnowsze

To Top