Bezpieczeństwo

Pies zaatakował i pogryzł dziecko

Zdjęcie ilustracyjne – fot. Platyna (wikipedia)

Wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań w Jaworznie, doszło do pogryzienia przez psa 9-letniego chłopca. Dziecko z raną ucha przewiezione zostało do szpitala w Katowicach Ligocie, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci odnaleźli w mieszkaniu odgryziony fragment ciała dziecka, odpowiednio go zabezpieczyli i na sygnałach przetransportowali do szpitala.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 18.00 w jednym z mieszkań na Osiedlu Stałym. 9-letni chłopiec poszedł ze swoim kolegą do jego mieszkania. Kiedy 9-latek wszedł do środka, obecny w przedpokoju pies rzucił się na niego i odgryzł mu prawe ucho. Przestraszeni chłopcy uciekli i powiadomili o zdarzeniu rodziców pogryzionego chłopca.

Matka chłopca wezwała od razu policję i pogotowie. 9-latkowi została szybko udzielona pomoc, a następnie wraz z matką został przetransportowany do jaworznickiego szpitala. Skierowaniy na miejsce zdarzenia policjanci ( w tym przewodnik psa) natychmiast zaczęli szukać w mieszkaniu odgryzionego ucha. Znaleziony fragment ciała został odpowiednio zabezpieczony i przetransportowany na sygnale do szpitala, w którym był chłopiec. Z ustaleń śledczych wynika, iż lekarze ze szpitala w Katowicach-Ligocie, podjęli próbę uratowania ucha. Obecnie chłopiec jest już po operacji i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Na chwilę obecną wiadomo, że owczarek niemiecki był zaszczepiony i nigdy wcześniej nie zaatakował. Prawdopodobnie zareagował instynktownie, broniąc swego terytorium.

Źródło: jaworzno.slaska.policja.gov.pl

Najnowsze

To Top