Sport i rekreacja

Piłkarska środa

Sezon piłkarski rozkręcił się już na dobre. Wszyscy kibice czekają na czwartkowy mecz reprezentacji Polski a jaworznianie na rozgrzewkę w środę będą mogli emocjonować się pojedynkami Szczakowianki i Victorii.

Piłkarze z Jaworzna ostatnio nie mają ani chwili wytchnienia. Po weekendowych starciach w środę zarówno graczy Victorii jak i Szczakowianki czekają wyjazdowe mecze.

Biało-Czerwoni przystępują do zmagań w Pucharze Polski. Podopieczni trenera Sermaka na wyjeździe zagrają z Górnikiem Wojkowice. Dla Jaworznickich Drwali rozgrywki pucharowe mają drugorzędne znaczenie, ale to nie znaczy, że zamierzają je odpuszczać. Szczakowianka w III rundzie trafiła na bardzo trudnego rywala z Zina Ligi Okręgowej, który kilka lat temu wyeliminował ją z pucharu. Jaworznianie liczą na udany rewanż, ale każdy wynik zdaje się możliwy. Podczas meczu trener prawdopodobnie da szansę zagrać młodzieży, która będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony a to dobry zwiastun przez środowym starciem.

Po ostatniej klęsce 2:6 w Jawiszowicach Victoria 1918 liże rany i liczy na szybki powrót do wygrywania. Podopieczni trenera Kijewskiego w środę na wyjeździe zagrają zaległe spotkanie 7. kolejki z Nadwiślaninem Gromiec. Biało-Zielonych czeka trudna przeprawa, bowiem ekipa z Gromca u siebie nie zwykła tracić punktów. Nadwiślanin traci cztery oczka do jaworznian i będzie chciał utrzeć nosa ambitnemu beniaminkowi. Victoria jeżeli nie chce na dobre stracić kontaktu z ligową czołówką musi koniecznie wygrać. Kibiców Biało-Zielonych czeka więc wyjątkowo emocjonujące popołudnie

Środa, 4 października:

III runda Pucharu Polski (Podokręg Sosnowiec)
godz. 16:00: Górnik Wojkowice – Szczakowianka Jaworzno

Liga Okręgowa (Wadowice):
godz. 15:30: Nadwiślanin Gromiec – Victoria 1918 Jaworzno

 

Foto: Szczakowianka.pl

Najnowsze

To Top