Kultura i rozrywka

Wielki sukces Tygodnia Seniora

Wielkim sukcesem okazał się organizowany po raz drugi w Jaworznie „Tydzień Seniora”, którego inicjatorką jest Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl. W ramach wydarzenia mieszkańcy wzięli udział w wielu atrakcjach m.in. koncertach, wykładach, kawiarence seniora czy pikniku muzyczno – rekreacyjnym.

Jaworznickie święto seniorów rozpoczęło się  uroczystym przekazaniem symbolicznych kluczy do bram miasta. Podczas uroczystości zebrani w Hali Widowiskowo – Sportowej mieli okazję wysłuchania koncertu piosenki Aleksandra Brzezińskiego. Kolejne dni to koncerty m.in. muzyki Leonarda Cohena w wykonaniu Jakuba Michalskiego, koncert „Dwie Anny” w wykonaniu Sylwii Pogwizd czy Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna „Archetti”.

– Powodzenie i pozytywny odbiór ubiegłorocznej edycji wyraźnie pokazało, jak tygodniowe święto seniorów trafnie odpowiada na zapotrzebowania. Bardzo się cieszę, że druga edycja święta również trafiła w gusta jaworznickich seniorów, którzy tłumnie korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji – mówi Zastępca Prezydenta Monika Bryl.

Wielką popularnością cieszyły się również – BODOCAFFE – spektakl muzyczny retro z międzywojennymi szlagierami filmowymi Eugeniusza Bodo oraz koncert chóru „Sokół”. Jak w roku ubiegłym miłe przedpołudnie z kawą i słodkim poczęstunkiem na jaworznickim rynku spędziło kilkaset seniorów. Ogromnym zainteresowanie cieszył się również piknik muzyczno – rekreacyjny w GEOsferze.

Więcej: UM Jaworzno

Wielki sukces Tygodnia Seniora

Najnowsze

To Top