Sport i rekreacja

Jaworzno najpiękniejszym miastem Tour de Pologne?

Jaworzno ma szansę zostać uznanym najpiękniejszym miastem startowym tegorocznej edycji Tour de Pologne. Organizatorzy największego kolarskiego wyścigu w Polsce docenili wkład naszego miasta w całą imprezę.

Kibice to największa siła naszego narodowego touru. Od lat przemierzamy Polskę i spotykamy się z fantastycznym przyjęciem ludzi. Jestem bardzo dumny, z tego, co widzę – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang. – Co roku widzimy, jak Polska się rozwija, jak mieszkańcy potrafią się fantastycznie bawić przy okazji Tour de Pologne i chcemy to pokazywać przy okazji imprezy sportowej na najwyższym światowym poziomie – opowiada Adam Siluta, prezes zarządu firmy Lang Team. – W ramach uznania i podziękowania za zaangażowanie miast startowych, premii i mety po raz drugi w takiej formule ruszamy z konkursem na „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”. Kapituła, która dokona wyboru, tak, jak w poprzednim roku, ma się nad czym zastanawiać, bo to bardzo trudne zadanie. Wiele miast zaprezentowało się bardzo korzystnie – dodaje Adam Siluta.

W tym roku organizatorzy wyznaczyli trzy kategorie – miasto startowe, miasto premii oraz miasto mety. Jaworzno nominowane zostało oczywiście w kategorii miasta startowego, gdzie rywalizuje z Kopalnią Soli Wieliczka, OLIMP-em Nagawczyna oraz Tarnowskimi Górami. Lang Team wystawił naszemu miastu prawdziwą laurkę i wysoko ocenił tegoroczny udział jaworznian w całej imprezie. – Miasto postarało się o fantastyczną oprawę, pełną atrakcji dla fanów dwóch kółek, ale nie tylko. Kibice, poza obserwowaniem przygotowań do startu kolarzy, wybierali jaworznicką hostessę Tour de Pologne i razem z Czesławem Langiem wzięli udział w Rowerowym Rajdzie Rodzinnym. Mnóstwo pracy w jak najlepsze ugoszczenie uczestników i widzów 74. Tour de Pologne włożyły miejskie urzędy i instytucje, ale też organizacje pozarządowe, między innymi Team Jaworzno, stojący za znanym w regionie cyklem nocnych wycieczek po mieście Night Biking. To był wspólny wysiłek całego miasta. I co najważniejsze – zakończony wielkim sukcesem – czytamy na oficjalnych stronach Touru.

Teraz z niecierpliwością trzeba czekać na decyzję Kapituły. Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma wyjątkowy, stworzony częściowo z oryginalnych części rowerowych przechodni Puchar Tour de Pologne. Tym razem zostanie on wręczony podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się na początku listopada w Zabrzu.

Kandydaci do tytułu „Najpiękniejszego miasta Tour de Pologne”

  • Miasta startowe:

Jaworzno, Kopalnia Soli Wieliczka, OLIMP Nagawczyna, Tarnowskie Góry

  • Miasta premii:

Bielsko – Biała, Olkusz, Siemianowice

  • Miasta mety:

Bukowina Tatrzańska, Katowice, Kraków, Zabrze

Źródło: Lang Team

Najnowsze

To Top