Bezpieczeństwo

Pirat drogowy po alkoholu

O tym, że wsiadanie po alkoholu za kółko jest zwykła głupotą wiadomo od zawsze. Niektórzy po paru głębszych mają jeszcze prawdziwą fantazję. Taką jak aresztowany ostatnio przez policję kierowca, który mając ponad 3 promile spowodował dwie kolizje i próbował uciekać funkcjonariuszom.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie dwóch kolizji drogowych oraz niezatrzymanie się do kontroli, będzie odpowiadał przed sądem 58-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Zatrzymany w trakcie pościgu, z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie, kierowca hyundaia trafił do komendy policji. O karze za jego drogowe piractwo zdecyduje sąd.

We wtorek popołudniu dyżurny policji odebrał telefon z informacją o kolizji drogowej na ulicy Wandy. Patrol ruchu drogowego, który po kilku minutach był na miejscu, przekazał do wszystkich patroli, że sprawca kolizji – kierowca hyundaia uciekł z miejsca zdarzenia i może być nietrzeźwy. W tym samym czasie dyżurny przyjął kolejne zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem samochodu hyundai, tym razem w centrum miasta. I tu również sytuacja się powtórzyła. Kierujący hyundaiem na ulicy Grunwaldzkiej uderzył w tył prawidłowo jadącego suzuki i szybko odjechał w kierunku Osiedla Stałego.

W rejonie Geosfery policyjni wywiadowcy zauważyli opisany uszkodzony samochód sprawcy. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. Po kilku przejechanych kilometrach funkcjonariusze zablokowali mu drogę. Zatrzymany kierowca hyundaia po obezwładnieniu trafił do jaworznickiej komendy. Okazało się, że 58-letni mieszkaniec Kęt jest kompletnie pijany. Alkomat wskazał 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Po wytrzeźwieniu 58-latek usłyszał zarzut kierowania pod wpływem alkoholu i spowodowania dwóch kolizji drogowych, a także nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z nowymi przepisami, mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Żródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top