Z miasta

Ruszyły Pola Nadziei

W środę w Jaworznie zainaugurowano kolejną edycję akcji „Pola Nadziei”. Dyrektor hospicjum Maria Bryła, społecznicy, uczniowie jaworznickich szkół i przedstawiciele władz miasta posadzili pierwsze żonkile przy Teatrze Sztuk.

Pola Nadziei są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Edynburgu w Wielkiej Brytanii. Kampania miała na celu mówić o potrzebach chorych na nowotwór, o ich problemach życiowych, socjalnych i duchowych, ale także zbierać fundusze poprzez kwesty, zbiórki, imprezy na pomoc dla chorych. Sadzone podczas akcji żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. W 1998 roku w Krakowie po raz pierwszy w kraju odbyła się kampania Pól Nadziei. Jaworznickie hospicjum do akcji dołączyło w 2005 roku i od tego czasu regularnie na wiosnę w wielu miejscach w mieście zakwitają piękne żonkile.

Tym razem pierwsze sadzonki trafiły w ziemię tuż przy Teatrze Sztuk. Akcję sadzenia prowadzili uczniowie z jaworznickich szkół wspierani m. in. przez zastępcę prezydenta miasta panią Monikę Bryl a także radne Annę Lichotę i Ewę Zuber. Wkrótce kolejne żonkile zostaną posadzone we wszystkich miejscach gdzie pojawiały się też w poprzednich latach, a także w parku Podłęże i przy wybranych jaworznickich szkołach i przedszkolach.

Foto: www.um.jaworzno.pl

Najnowsze

To Top